GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB
Autor: Zielo77 (---.frinet.pl)
Data: 29 sie 2019 - 21:04:47

A co dostałeś w materiałach z ośrodka m czy mj. Jeśli m to nie nie mają aktualnej bazy danych ewidencyjnych budynków albo zasadnicza jeszcze nie jest przekonwertowana. A co do usterki to wg mnie jest słuszna. Skoro jesteś geodetą do wiesz jakie przepisy obowiązują (pomijając ich zasadność itd itp.) jest to w rozporządzeniu BDOT500. Skoro mają m to na Twoich mapach wynikowych musisz już dać wg mnie mj. A jak nie jesteś pewien tego to pobierz z zasobu kartotekę budynku i dzięki temu będziesz wiedział co wpisać. Zawsze możesz sie uprzeć i wpisać m ale musisz dopisać legendę że jest to znaczenie wg starych nieobowiązujących przepisów ale myślę że ten numer nie przejdzie. Ja często jak robię MDCP to jak mam m to zamieniam najczęściej na mj po analizie danych egibu. Przecież nie zmieniam tego w kartotekach tylko na mapie. Dla projektanta to jest bez różnicy czy ma mz czy mt on tylko oznacza na PZT istniejące budynki.
pozdrawiam

Marcin Zieliński



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 1880 VIP 2019-08-28 03:55
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 727 eljotpi 2019-08-28 07:22
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 620 Zielo77 2019-08-29 21:04
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 484 Stanley 2019-08-29 22:31
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 480 Zielo77 2019-08-29 23:15
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 406 Stanley 2019-08-29 23:20
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 446 nil20 2019-08-30 09:15
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 388 Zielo77 2019-08-30 11:54
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 582 geobocian 2019-08-30 12:04
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 465 geobocian 2019-08-30 11:58
  Re: mj, md, mt, mz - kto aktualizuje funkcje budynków w baze danych EGiB 563 Zielo77 2019-08-29 23:36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.