GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Stabilizacja punktów na budowie
Autor: vvizura (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 wrz 2019 - 22:05:29

Palcio ma rację... szalunki pomagacie im również montować ??

Podstawa są dobre gwoździe do betonu ja kupuje na allegro (zazwyczaj te najdroższe) ale nie mam jakiś jednych sprawdzonych.



Ja robię tak:

w lecie kropeczka na 1mm mazakiem (kupuje takie niezmazywalne najczęściej w makro są chyba po 1 zł ) ale zmieniam w sumie co 2 wyjazdy żeby były świeże - przechodzę z kierownikiem, robię zdjęcia, przekazuje szkice, pisze e-mail wraz ze zdjęciami że mają sobie ochronić te punkty i przykrywają np. cegłówkami, folią.
A jak jakiś się uszkodzi to mają w umie - powtórne tyczenie uszkodzonych 150 zł / 1 punkt. Jak dla mnie mogą wszystkie zadeptać... (wystarczy że kilka uszkodzą pracownicy i muszą zapłacić to później chodzą wokół tego jak z jajkiem).


W zimie jak jest ciapa, błoto etc a chcą gwoździe to wkręcają mi po 4 małe deski na stopę a później elegancko zabijam zwykły gwóźdź. No chyba że da się wbić gwóźdź do betonu, ale to zależy.




Jest jedna rzecz jaką stosuję: jak kierownik chce gwoździe a nie da się wbić (bo np. schodzą) to rozmawiam z nim - poprzez e-mail aby był ślad + telefon z nagrywaniem że nie jestem w stanie zachować dokładności i czy bierze odpowiedzialność że gwoździe schodzą np. 6 mm, i zaraz wszystko się da np. zabić deski, albo ja robię kropki a za mną chodzą we dwóch i delikatnie rozwiercają ...



Jakieś odbicia, kreski, po farbie... ludzie !!!! wy macie czas na takie zabawy w terenie ??? a później słyszę na budowie: "a bo poprzedni geodeta to tam kreski na całym słupie robił !" Kreski które mają po 50 cm ! !!!!! razy 2 na stopę razy ileś tam słupów - to przecież same kreski zrobić to dniówka zejdzie !!!!!

Mnie kilkanaście lat temu też tak jeden kierowniczek wyrolował, gwoździa nie dało się wbić bo pełno kamyczków i schodziło strasznie jak chciało, a ten nalegał żeby wbijać bo mają być gwoździe, a później wyszło że są poprzesuwane to ten wszystko zwalił na mnie że ja to źle wytyczyłem - a jak się broniłem że sam nalegał to się wypierał że nic takiego nie mówiłem - dlatego e-mail aby był ślad i tyle.

Ale obecnie z roku na rok cena za obsługę maleje … nie wiem jak ...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Stabilizacja punktów na budowie 2269 Cristopher 2019-09-26 18:11
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 907 Atol 2019-09-26 19:40
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 855 johny 2019-09-26 20:21
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 892 notomario 2019-09-26 19:57
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 794 sigsauer 2019-09-26 20:53
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 721 Palcio 2019-09-26 21:11
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 727 johny 2019-09-26 21:37
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 904 vvizura 2019-09-26 22:05
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 731 nil20 2019-09-27 00:26
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 738 dr_Lecter 2019-09-27 17:32
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 771 Palcio 2019-09-28 01:30
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 625 kouczan 2019-09-27 15:46
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 576 Marmolada 2019-10-05 00:48
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 676 Czwartak 2019-10-05 07:02
  Re: Stabilizacja punktów na budowie 901 dr_Lecter 2019-12-08 02:23


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.