GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Proszę o kilka wyjaśnień...
Autor: PawSlo (---.236.spine.pl)
Data: 17 lip 2008 - 18:46:33

Witam wszystkich forumowiczów!
Ponieważ mój pierwszy egzamin na uprawnienia tuż tuż a po przeczytaniu materiałów mam kilka pytań, na które jak dotąd nie ptrafiłem znaleźć odpowiedzi, liczę że tutaj wśród tęgich geodezyjnych głów ktoś mi pomoże.
A oto te "kilka" pytań:

1/ W instr. G-1 jest, że "prace obserwacyjne na pkt I klasy osnowy poziomej przeprowadza się na centrze górnego znaku podziemnego". Tak więc stając na takim punkcie trzeba wykopać znak naziemny a potem spowrotem go scenctrować?

2/ Czy na arkuszu mapy zasadniczej, na której do tej pory nie było żadnych wysokości, można skartować np.studzienkę kanalizacyjną i nanieść jej rzędne?

3/ Czy studnia (taka wolnostojąca, rysowana symbolem dwóch kółek) jest elementem sieci uzbrojenia terenu?

4/ Wytyczne G-4.4 podają sposób inwentaryzowania studni np. teletechnicznych (m.in. pomiar w rzucie poziomym i pionowym komory). Czy jeżeli zleceniodawca tego nie wymaga to zgodnie z tymi wytycznymi muszę je mierzyć w taki sposób?

5/ Podobnie j.w. - czy przewód teletechniczny trzeba inwentaryzować wysokościowo jeżeli nie wymaga tego zleceniodawca? Wiem z życia, że nie trzeba ale jak na to odpowiedzieć na egzaminie?

6/ Jakie rzędne kabla ziemnego mierzy się gdy jest on przykryty np. folią albo cegłami? Bo wg G-4.4 górną powierzchnie tego przykrycia. Ale jak to się ma do tego, że na mapie mam przedstawić rzędne osi przewodu?

7/ Jakie to są obiekty topograficzne? Coś spoza instr. K-1?

8/ Czy mapę syt-wys do celów projektowych albo mapę z inwentaryzacji składa się w operacie jako część zasobu bazowego czy użytkowego?

9/ Jaka to jest zabudowa zagrodowa?

10/ Czym się różni w postępowaniu daministracyjnym skrarga, zaskarżenie i zażalenie?

11/ Wg ustawy o samorządzie powiatowym starostwo powiatowe stanowi administrację zespoloną. Przecież starosta jest organem admin. samorządowej, a zwierzchnikiem zespolonej jest wojewoda (adm. rządowa).


--
I jeszcze odnośnie samego egzaminu:

12/ Czy mogę się powoływać na projekty instrukcji?

13/ Czy trzeba pisać w odpowiedzi na pytanie także paragrafy, które są już bardzo nieaktulne i sie z tego nie korzysta? Bo jak nie napiszę to będzie, że nie wszystko napisałem, a jak napiszę to może być że "pan życia nie zna - przecież tak się już tak nie robi". Chodzi mi np. o G-4 par.20 ust.1a: przebieg ciągów sytuacyjncyh powinien gwarantować dogodne rzutowanie punktów na boki osnowy.

14/ Czy na zakres 1 wymagana jest znajomość metody fotogrametrycznej pomiarów, zakładania osnów, itp?


--
To tyle najbardziej nurtujących mnie pytań.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Proszę o kilka wyjaśnień... 1919 PawSlo 2008-07-17 18:46
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 799 wertman 2008-07-18 22:38
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 1047 PawSlo 2008-07-19 13:04
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 720 incognitus 2008-07-19 01:47
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 603 PawSlo 2008-07-19 13:19
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 766 incognitus 2008-07-20 17:08
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 667 eljotpi 2008-07-19 08:30
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 664 incognitus 2008-07-19 08:59
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 640 sk 2008-07-19 11:00
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 663 PawSlo 2008-07-19 13:28
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 696 eljotpi 2008-07-19 13:42
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 705 Zielo77 2008-07-19 23:46


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.