GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Proszę o kilka wyjaśnień...
Autor: wertman (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2008 - 22:38:02

Cześć,
też niedługo będę próbował swoich sił w Wawiesmiling smiley Życzę powodzeniasmiling smiley
A co do Twoich pytań...
1/ rzeczywiście w G-1 tak jest napisane jednak myślę, że zapis dotyczy tylko przypadku zakładania osnowy I kl. a nie przypadków korzystania ze znaku przy wykonywaniu robót
2/ w-g K1 elementy sieci uzbrojenia terenu stanowią część obligatoryją mapy więc biorąc pod uwagę, że komora podziemna i jej atrybuty opisowe czyli rzędna włazu i dna są częścią obligatoryjną mapy zasadniczej powinno się nanieść pomierzone rzędne
3/ nie bo w-g K1 studnia i studnia głębinowa jest zagospodarowaniem terenu (900)
4/ zgodnie z G-4 należy mierzyć dna komór i studni teletech... hmmm.. tylko dna??? a w-g K1 jak już wyżej wspomniałem dla komory telekomunikacyjnej należy podać rzędnę włazu i dna... Sam już nie wiem...smiling smiley
6/ ktoś kiedyś na tym forum napisał, że obowiązują tylko instrukcje z rozporządzenia z 99r. więc stosując się do tego napisałbym, że w-g G4 załamanie osi przewodów, ale w jakiś przykładowych pytaniach z części pisemnej widziałem że w zarysie odpowiedzi powoływano sie też na wytyczne techniczne więc chyba w odpowiedzi obok bym też wspomniał, że w-g G4.4 jest sprzeczność i mierzy sie górne powierzchnie przykrycia
7/ ja bym chyba pisał z K2 Mapy topograficzne dla celów gospodarczych Rozdz III Treść map topograficznych, choć nie wiem czy o to może chodzić...
8/ mapa inwentaryzacji lub mdcp jest rezultatem pracy geodety przeznaczonym dla zleceniodawcy i wg mnie jest wynikiem złożenia operatu do ośrodka a nie odwrotnie.
W sprawie egzaminu jakoś trodno jest się tutaj doprosić o jakąś pomoc. Niby jest kilka wątków ale jak się chce coś aktualnego i konkretnego to cisza. Widocznie Ci, którzy już zdali wychodzą z założenia że jak się nie przewrócisz to się nie nauczyszsmiling smiley Czego ani Tobie ani sobie nie życzęsmiling smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Proszę o kilka wyjaśnień... 1927 PawSlo 2008-07-17 18:46
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 801 wertman 2008-07-18 22:38
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 1052 PawSlo 2008-07-19 13:04
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 722 incognitus 2008-07-19 01:47
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 605 PawSlo 2008-07-19 13:19
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 769 incognitus 2008-07-20 17:08
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 668 eljotpi 2008-07-19 08:30
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 668 incognitus 2008-07-19 08:59
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 642 sk 2008-07-19 11:00
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 665 PawSlo 2008-07-19 13:28
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 697 eljotpi 2008-07-19 13:42
  Re: Proszę o kilka wyjaśnień... 707 Zielo77 2008-07-19 23:46


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.