GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: obiekty
Autor: geogrunwald (---.chello.pl)
Data: 01 gru 2007 - 13:56:58

Widocznie się nie doczekamy na ten załącznik. Mniejsza o to.

Z budynkami w ewmapie to ktoś fajnie to wymyslił. Ale tutaj też nie mam zamieru się pastwić bo nie czas i nie miejsce.

Szanowna Doto. Zrobiłem na swojej bazie jakiejśtam wszystko co napisałaś, że masz w warunkach. U mnie działa.

Więc może skasować baze i jeszcze raz po kolei. Może coś pominęłaś bo to musi działać.

Uwaga jest tylko jedna.
Ktoś kto pisał te warunki troche sie zagalopował.

problem z polami polega na tym, że możesz sobie w nie wpisać co Ci się żywnie podoba.

Zapis w wytycznych mówiący że masz mieć typy pól: 2liczby i tekst 5 znaków oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że pole 1 - liczba kondygnacji musi być liczbą, pole 2 - materiał ścian musi być liczbą a pole 3 funkcja musi być tekstym max 5 znaków.

No i z tego wynika że nie możesz wpisać mur, drewno czy inne tylko odpowiednio 1,2lub 3.

taka fantazja. Według mnie lepszym rozwiązaniem dla ośrodka byloby dla każdego obiektu utworzyć tablicę danych opisowych gdzie można sobie definiować wartości słownikowe).
To znaczy że będziesz miała w bazie zapisanych 10 funkcji budynku i nikt nie jest w stanie utworzyć obiektu w którym materiał bedzie miał wartość np 7 a funkcja budynku handlowo-gospodarczo-mieszkalno-inny.

oczywiście zaczynam tutaj już wymyslać... Ale to tak na wszelki wypadek.

Zatem. Spróbuj w pole materiał wpisać cyfre. Powinno zadziałac. Jak nie to od nowa stwórz baze.

powodzenia



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  obiekty 1804 Dota 2007-11-30 10:37
  Re: obiekty 839 eljotpi 2007-11-30 14:01
  Re: obiekty 733 Dota 2007-11-30 14:05
  Re: obiekty 736 eljotpi 2007-11-30 14:20
  Re: obiekty 726 geogrunwald 2007-11-30 14:17
  Re: obiekty 775 Dota 2007-11-30 14:32
  Re: obiekty 733 eljotpi 2007-12-01 09:49
  Re: obiekty 928 geogrunwald 2007-12-01 13:56


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.