GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: uprawnienia zakres2
Autor: dr_Lecter (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 lis 2022 - 20:58:22

jeometra Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak GGK wstanie prawą nogą, to wydaje
> "stanowisko", że z "jedynką" jak najbardziej można
> ustalać przebieg granic.
> A jeśli wstanie lewą - to absolutnie - nie wolno!
>
> A Wy se dalej plećcie farmazony o jakichś "prawach
> nabytych"...

Ale który GGK ? Były, czy obecny p.o. ?
Stanowiska jakiegoś tam GGK czy WiNGK nie są źródłami powszechnie obowiązującego prawa. Takimi źródłami są Konstytucja RP, ustawy, rozporządzenia oraz ratyfikowane traktaty i umowy międzynarodowe.
Wg § 33 ust. 1 aktualnego rozp. w/s EGiB ustalenie przebiegu granic działek ewid. wykonuje geodeta z zakresem 2 lub 5.

Co innego wyznaczenie pkt gran/wznowienie znaków - w tym przypadku ŻADEN obowiązujący przepis prawa nie wymaga, aby czynności te wykonywał tylko i wyłącznie z geodeta z "dwójką" lub "piątką". W aktualnych standardach jest mowa tylko i wyłącznie o geodecie uprawnionym. A zatem geodeta z "jedynką" jak najbardziej - jeśli oczywiście potrafi wykonać rzetelną analizę materiałów wyjściowych/źródłowych pod kątem max. błędu położenia pkt. gran względem osnowy podstawowej wynoszącego 0,30 m thumbs up



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  uprawnienia zakres2 888 jeometrosek 2022-11-07 13:01
  Re: uprawnienia zakres2 410 endru 2022-11-08 11:38
  Re: uprawnienia zakres2 372 jeometra 2022-11-08 17:31
  Re: uprawnienia zakres2 412 dr_Lecter 2022-11-08 20:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.