GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Tereny kolejowe a tyczenie.
Autor: sk (---.gprs.plus.pl)
Data: 15 lis 2008 - 11:11:03

cool smileynie przesadzajcie!
Jak kawałek kabla.....to zgłaszasz we właściwym ośrodku i kopie przesyłasz do osrodka kolejowego.....jeśli osnowa Ci wystarcza (chodzi mi o zasięg) to robisz swoje.....i tyle.
Kompletujesz operat pomiarowy.....możesz zrobić kopię i 2 egzemplarz przekazać do PKP....jeśli odcinek jest niewielki. Jak praca jest znacząca i jest mnóstwo km to zbierz sensownie dane i ten szkic ze współrzednymi, gdzie kabel wchodzi na PKP i już.
Owszem PKP ma swoje przepisy....pracowałam na PKP i nie jestem "geodetą kolejowym"
Jeżeli kabel ten jest w miejscu np....jakaś stacja to najlepiej zgłosić to do jakiejś "szychy" na kolei (ja zawsze w szkicowniku mam kopie zgłoszenia) smoking smiley
I rób swoje....jak podejdą sokiści to podajesz im swoje nazwisko i mówisz, ze praca jest zgłoszona we właściwym miejscu, możesz zgłoszenie podac do wglądu....czasami legitymują (warto mieć przy sobie dowód osobisty....bo można się wtedy przejść do samochpdu ze 2 km eye popping smiley ....
Potem aktualizujesz mapy (jak zwykle: zależy jaki osrodek.... i w tym przypadku tak samo: aktualizujesz mapy kolejowe.... są w kroju arkuszowym ale w ukł. "65" jest siatka kżyży.... na szlakach może być inaczej......ale wrzuć sobie przynajmniej 2 punkty osnowy do wydruku tego kabla na kartce i podłożysz pod wstęgówkę winking smiley
I cała filozofia:
różnica polega na tym, że u Nas żeby zorientować obiekt podaje się 3 stopniowy podział administracyjny (min.) sekcje mapy zasadniczej...
Na tamtych mapach odnośnikiem jest "szlak" czyli linia np... (sa różne przykłady smoking smiley ...) i km tego szlaku.....
taki operacik można skompletować na miejscu....jak masz rapitograf w kieszeni albo wczesniej zapisałeś te dane (ze zgłoszenia....Oni jakby przepisują te dane ze zgłoszenia na swoim druku, gdzie mają te "swoje dane"....sama geodezja nic się nie różni.... Tu podstawą jest D-19 u Nas K-1 ....i opisujesz wszystko nie do północy tylko wyznacznikiem jest tu linia kolejowa (innymi słowy....opisy mają "siedzieć na osi toru" jakby eye rolling smiley .....
Powodzenia
Niektóre ośrodki chcą jeszcze, zeby te nowe dane oddać im na dyskietce w programie.....hmmmm nie znam (GEo....INFO czy MAP) no ale najpierw się zorientuj (z PKP jest podobnie jak z pracą na granicy 2 województw itp.)



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Tereny kolejowe a tyczenie. 1698 spider 2008-11-14 20:29
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 805 yabril 2008-11-14 20:35
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 868 tkr 2008-11-14 20:39
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 730 Harpagon 2008-11-15 00:38
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 806 spider 2008-11-15 10:35
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 854 sk 2008-11-15 11:11
  Re: Tereny kolejowe a tyczenie. 911 bufetik 2008-11-17 09:15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.