GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
władanie na zasadach posiadania samoistnego
Autor: mIL_o (---.mielec253.tnp.pl)
Data: 03 lut 2009 - 17:03:03

WITAM - szukam pomocy!!!
Posiadam dwie działki, pomiędzy którymi przebiega wydzielona droga dojazdowa (posiadająca zjazd z drogi wojewódzkiej) do gruntów rolnych znajdujących się za moimi działkami (droga szerokości od 3m do 3,5m). Według wypisu z rejestru gruntów władającymi tej drogi są trzy osoby, na zasadach posiadania samoistnego - jedna z osób nie żyje. Mój problem polega na tym, że chciałbym zlikwidować tę drogę (wówczas z dwóch działek powstała by jedna duża, posiadająca zjazd indywidualny z drogi wojewódzkiej) i przenieść ją przy granicy powstałej dużej działki - droga poprawiła by swoje parametry, ponieważ posiadała by 5m szerokości i zjazd z drogi wojewódzkiej, poprzez działkę gminną - zgoda Wójta Gminy - pasem szerokości 5m (na zasadach prawa przejazdu, przechodu i przegonu na odcinku około 20m - p.p.p.).
......... zasięgnąłem informacji u Wójta Gminy i zostałem poinformowany, że istnieje możliwości likwidacji drogi i jej przeniesienia pod warunkiem wyrażenia zgody (w jakiej formie???) przez wszystkich jej użytkowników ......... wszystkich??? - gdzie ich szukać ...
Bardzo proszę o wskazanie (podanie) mi całej "drogi" procedury jaką musiałbym przejść, aby taką drogę móc zlikwidować i przenieść.
Z góry dziękuję za pomoc Sławek

Załączniki: 1.jpg (101.3KB)   2.jpg (119.6KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  władanie na zasadach posiadania samoistnego 2129 mIL_o 2009-02-03 17:03


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.