GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Przyszłość geodezji to skanowanie laserowe?
Autor: buritos (---.passe-partout.nl)
Data: 25 lut 2009 - 14:40:27

Pracuje ww Holandii w biurze inzynierskim i pracujemy na Leica HDS - ach. Inwentaryzajcja kadluba samolotu, badz wysokich portali na autostradzie, tereny przemyslowe gdzie jest masa rurek, przewodów itp. Nikt nie jest wstanie zmierzyc tego tachimetrem gdy klient czeka. Do takich projektów tylko skaner, ale dniowka zespolu kosztuje 1500 e. Z mlodego zespolu tylko 2 osoby maja papiery geodezyjne, reszta to informatycy ktorzy polubili ten temat i niezle sie wkrecili.
Nie wiem czy w Polsce robi sie duzo takich projektow. Jesli nie szkoda. Dziwi mnie natomiast to ze nasza firma jezdzi na pomiary do Gdanska, jakby tam od nas nikogo nie bylo. Nasz skaner zarabia na siebie bo lata prawie po calym swiecie. Chiny Grecja Wlochy Niemcy
W ogole wydaje mi sie ze nasza polska geodezja to glownie walka z papierami a piekno tego zawodu zostaje daleko w tyle. ( pomijam kwestie zarobkowe )
Lubie tu pracowac bo biore udzial w ciekawych projektach.Nie wiem czy jak wroce do Polski cos mi sie przyda, boje sie ze odbiegam od naszej geodezji i ciezko bedzie sie przestawic bo tutaj jest poprostu lajtowo.
Pozdrawiam



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Przyszłość geodezji to skanowanie laserowe? 2684 madmaster 2009-02-24 17:48
  Re: Przyszłość geodezji to skanowanie laserowe? 982 surveyor_B 2009-02-25 00:12
  Re: Przyszłość geodezji to skanowanie laserowe? 941 malanczuk 2009-02-25 08:39
  Re: Przyszłość geodezji to skanowanie laserowe? 1141 buritos 2009-02-25 14:40


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.