GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Odszkodowania za grunty zajęte pod drogi publiczne - niekonstytucyjne?
Autor: Adam Wójcik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 maj 2009 - 15:43:41

Witaj Elipse.

Słusznie SN orzekł. Jeżeli 1.01.1999r. definitywnie utraciłem swoją własność z mocy prawa (bo grunt faktycznie zajęty był pod drogę) to mogę, oprócz odszkodowania, mieć roszczenie o wynagrodzenie z tytułu bezumownego korzystania z tego gruntu, za okres gdy byłem jego właścicielem.

Tu raczej problemu nie ma... Za bezumowne korzystanie powinien zapłacić ten, kto korzystał... Przepisy bowiem nie stanowią, że jak korzystała gmina, to płaci gmina, a jak korzystał powiat lub województwo - to płaci Skarb Państwa... smiling smiley

Pozdrawiam, Adam Wójcik.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Odszkodowania za grunty zajęte pod drogi publiczne - niekonstytucyjne? 1684 Adam Wójcik 2009-05-16 07:14
  Re: Odszkodowania za grunty zajęte pod drogi publiczne - niekonstytucyjne? 631 elipse 2009-05-16 21:18
  Re: Odszkodowania za grunty zajęte pod drogi publiczne - niekonstytucyjne? 545 Adam Wójcik 2009-05-17 15:43
  Re: Odszkodowania za grunty zajęte pod drogi publiczne - niekonstytucyjne? 777 Adam Wójcik 2009-05-19 15:22


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.