GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
W dniu moich urodzin, życzę sobie, żeby zdarzył sie prawdziwy CUD - cud pojednania geodetów
Autor: eGEO (---.opera-mini.net)
Data: 06 cze 2009 - 12:02:49

W dniu moich urodzin, dodałem z kompa to:


Przeczytajmy te mądre słowa blogów.. naszych kolegów geodetów.. smiling smiley:

„Największą przykrością dla GEODETÓW to chyba jest to, że
żeby zdać bzdurne postkomunistyczne egzaminy na uprawnienia,
GEODETA np. z Sanoka musi jechać do pięknej WARSZAWY,
kiedyś były w województwach.
SGP ma "gdzieś" GEODETÓW myślą tylko o sobie.
POZDRAWIAM SGP.”
--
Karol24


„ Może to o to chodzi

[www.geoforum.geodezja.pl]

(tam był zamieszczony fragment jakiegoś pisma geodezyjnego) „

- Rych-tak

„No to masz jakiś problem z rozumieniem prostych spraw.
Klient często ma "w głębokim poważaniu" Twoje uprawnienia, interesują go Twoje umiejętnośći w tej sprawie, chęć do pracy i cena.”
- Rych tak


„W Hiszpanii , Niemczech, Anglii, USA innych cywilizowanych krajach
gdzie gospodarka kwitła dotychczas w zastraszającym tEMpie
nie ma takiego CUDa jak zakres czwarty....

Jest odpowiednik mierniczego przysięgłego, ale z naszą dwójką
to nie wiem, czy kawę moglibyśmy mu robić przy składaniu operatu...

tak, tak wiem
miło mi
[ [www.eGEO.pl] ] „
---eGEO 



„Te wszystkie zakresy uprawnień to chyba wymysł tych "tyranów", na których się powołuje jeden z kolegów w sąsiednim wątku.”
--- Karol 24

„ Nie do mnie pytanie, ale... moja wyobraźnia co prawda mocno się przytępiła, odkąd pracuję w geodezji - taka praca, mierzę tylko to, co oczami widzę i co czuję pod butem, tyczę co mi każą w papierach . Tylko na forum mozna sobie poużywać...
Ale oglądam sobie czasem zachodnie programy telewizyjne i nie mogę się nadziwić, jakie wielkie mosty i budynki tam pobudowali ludzie bez naszych "czwórek" i przemądrych inspektorów nadzoru geodezyjnego.
Strach tam na wczasy jechać, przecież to wszystko na pewno zaraz się zawali. „”
----NIL20
„ ic szczególnego. Jak jeszcze 2-3 lata temu pracowałem w geodezji, to dość często zdarzały nam się takie właśnie roboty. Budowa hali (5000 m2), mosty, wiadukty itp. itd. Kadra nasza była młoda, nawet bardzo, a szef miał tylko uprawnienia 1. I jakoś wszystko prezchodziło. „
---jacek-place


„Nigdy nie słyszałem, aby stanowisko jakiegoś organu (nawet GGK) samo z siebie stanowiło prawo.

W związku z powyższym, jeśli zleceniodawca nie wymaga konieczniości posiadania upr. nr 4, WYSTARCZĄ UPRAWNIENIA NR 1, także do obsługi.

Poglądy GGK nie stanowia prawa. „
--- rych-tak


„ dobry i sprawdzony lekarz ma powodzenie nie z powodu tytulow i pokonczonych specjalizacji (kursow) a z praktyki, checi, osobistego zainteresowania, doswiadczenia i pasji zawodowej. To samo dotyczy zawodu geodety w cywilizowanych krajach. „”
--- geopion

„ Kiedy pracowałem w OPGK to zawsze do "geodezyjnej obsługi inwesyji" należały prace związane z obsługą na zakładach przemysłowych
np. piece na cementowni (ciągi technologiczne), suwnice kominy przemysłowe, natomiast np. budowa torów LHS którą przez kilka lat obsługiwaliśmy nazywała się zawsze realizacją. „

--- geo55


„ o prawdziwej obsługi inwestycji trzeba miec:
1. Predyspozycje psycho-fizyczne
2. Umiejętność słuchania i przekazywania informacji (geodeta-projektant-majster-kierownik), przeważnie każdy mówi swoim językiem.
3. Umieć przyznać się do błędu i w razie czego znaleźć wspólne rozwiązanie (jeśli któraś ze stron będzie zbyt uparta ...to druga strona będzie tylko czekać na potknięcie) a na geodetę najłatwiej zwalić.
4. Kontrolować wszędzie gdzie się da i co się da.
5. Mieć ograniczone zaufanie do innych ale zaczyna się od sprawdzania siebie.
Jeśli chodzi o papiery to i owszem pod względem prawnym 4 jest potrzebna tam gdzie jest ustanowiony nadzór inwestorski, a na wszystkie pozostałe 1 wystarcza. Chociaż tak naprawdę regulują to wymagania inspektora na budowie a nie przepisy geodezyjne, podobnie jest co do wymagań w zakresie sposobu sporządzania wyników naszej pracy.
Za granicą nie pytają jakie masz papiery tylko co potrafisz lub co robiłeś ...tak ustalają twoje wynagrodzenie i zakres obowiązków.
Może macie inne zdanie ...ja mówię tylko z doświadczenia.
pozdrawiam „”

----haski

„ k mi się skojarzyło z tematem uprawnień geodezyjnych w róznych dziedzinach. Pozwoliłem sobie zatem na małe wspomnienie.

Byłem sobie kiedys w wojsku, takim 1-rocznym dla absolwentów szkół wyższych.

To było w czasach, kiedy "eljotpi" (którego lubię, ale ...) robił pierwsze swoje uprawnienia geodezyjne.

Więc gdy juz sobie byłem wyszkolony w ustawianiu armat (podawaniu kierunku i obliczaniu wcięć i ciągów sytuacyjnych, przy pomocy tablic logarytmicznych ) w jednostce od tych armat na Dolnym śląsku, "jaruzelska" armia rzuciła mnie do jednostki geodezyjnej w Komorowie (JW coś tam).

Ta jednostka wykonywała wówczas mapy zasadnicze dla jednostek wojskowych (różnych) wg instrukcji K-1.

Oni jednak tam nic pewnie nie słyszeli o koniecznych uprawnieniach geodezyjnych (wymyślonych przez ... , członka komisji egzaminacyjnej), bo zadali mi tylko dwa pytania:
1) czy podchorąży skończył Technikum Geodezyjne - moja odpowiedź TAK,
2) czy podchorąży skończył PW i jest geodetą, nie fotogrametrą ani kartografem etc.etc. - moja odpowiedź TAK.

To niech podchorąży zgłosi się do porucznika ..., pobierze sprzęt, dostanie zespół i w najbliższym czasie wyjazd jednostki w teren (to był maj .... roku).

Tak więc bez stażu, dodatkowych szkoleń, egzaminów sprawdzających i innych pierdół, zacząłem swoją pierwszą pracę w geodezji, pod własnym nazwiskiem (podpisywałem mapy i operaty własnym nazwiskiem) w DWA
MIESIĄCE PO OBRONIE PRACY MAGISTERSKIEJ, a przed fizycznym odbiorem dyplomu ("broniłem się" będąc przymusowo wcielonym do wojska).

BTW. Mój podpis na mapie być długi, brzmiał bowiem: d-ca sekcji kpr. pchor. mgr inż. .... , he he.


Jeśli chodzi o geodezję, to na pewno ciała nie dałem, ani w wojsku ani później w cywilu, natomiast co do wojska ... , nauczyłem się że znajomość prawa, to wolność. Jeśli znasz prawo, to różni "mądrale" mogą ci "naskoczyć", podobnie zresztą jak w cywilu.

Jeśli chodzi o uprawnienia geodezyjne, to moim zdaniem powinny być oddzielone uprawnienia typu 2 (na sprawy prawne), a reszta powinna byc połączona w jedno uprawnienie (od wszystkiego pozostałego, jeśli już muszą być te uprawnienia). „”

---Rych-tak


Uzupełnię wyPOwiedź krótką refleksją, bo bloguję z komóry.
Kochani!
4 czerwca 89' był 20 lat temu i nasi włodarze w amnezji o tym zapomnieli...
Tyle samo ma już nasza ustawa.
Niektórzy z nas urodzili się i wychowali z jej piętnem.
Wzywam Was koleżanki i koledzy, w imię tych czerwcowych idei, grudniowych upokorzeń, sierpniowej walki, ofiarnej walki naszych pradziadów, dziadków, rodziców, wielkich Polaków, Słowian i Europejczykow pod zaborami, dwiema wojnami światowymi, faszyzmem, komunizmem, nocną zmianą i dyskryminacją na egzaminach,walką na frontach zbsurdalnych przepisów,
nielogicznych interpretacji, POprawianych operatów, wytykanych nam błędów,
podważanych autorytetów Geodezji, naszych profeserów, studentów i nas Geodetó,
apeluję do Was w imię demokracji , wartości i zasad,
zjednoczmy synergicznie nasze intelektualne siły geodezyjne i powstańmy jak Feniks z POpiołów w imię prawa i sprawiedliwości naszej Geodezji!
Marszałku EljotPi, podnieś buławę w kształcie statywu i wydaj rozkaz!
eGEO
Proszę pisać tak w odpowiedzi na wątek.
100xtak do poniedziałku!

P.S.o
A w załączniu zdjęcie jak Julia niesie tatusiowi pizzę...
i doniosła.... na butach, he he.
Tytuł obrazu: Bo___Juliaaaaa_iiii_Jaaaa_oraz_pizzaaaaaaaaaaa.jpg
Ciekawe co Pan Jacyków POwiedziałby na taki nowy trend w modzie?



Zmieniany 6 raz/y. Ostatnio 2009-06-06 13:27 przez eGEO.

Załączniki: bo_Julia_i_Ja_oraz_pizzaaaa.jpg (168.9KB)  


Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  egzaminy na uprawnienia 1747 karol24 2009-06-06 08:34
  Re: egzaminy na uprawnienia 866 Rych-Tak 2009-06-06 08:42
  Re: egzaminy na uprawnienia 706 eGEO 2009-06-06 09:57
  Re: egzaminy na uprawnienia 708 karol24 2009-06-06 10:43
  W dniu moich urodzin, życzę sobie, żeby zdarzył sie prawdziwy CUD - cud pojednania geodetów 1729 eGEO 2009-06-06 12:02
  TAK ! 662 eGEO 2009-06-06 12:22
  Re: egzaminy na uprawnienia 678 Rych-Tak 2009-06-06 12:26
  Re: egzaminy na uprawnienia 804 eGEO 2009-06-06 12:33


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.