GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
EGIB, KW i EP
Autor: Tom (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2009 - 14:59:40

Witam,

w ramach pracy inżynierskiej mam dokonać analizy zależności pomiędzy Ewidencją Gruntów i Budynków, Księgami Wieczystymi i Ewidencją Podatkową na przykładzie gminy.
Czy jest jakaś literatura, która przybliży problem? Na co należy zwrócić uwagę dokonując takiej analizy? Gdzie udać się w pierwszej kolejności?

Zanim uzyskam pomoc od promotora, muszę samodzielnie przygotować konspekt pracy. Wiem jak wygląda migracja danych między tymi systemami. Metody tej migracji chce zbadać. Czy coś jeszcze można podpisać pod "zależność"?

Szukając materiałów na ten temat natknąłem się na projekt Zintegrowanego Systemu Katastralnego, który łączy te 3 rejestry. Zastanawiam się, czy można poświęcić temu 1 dział w pracy.

W chwili obecnej, mocno roboczy plan pracy wygląda następująco:

1. Wstęp
2. Rejestry publiczne w Polsce
2a. Egib
2b. KW
2c. Ep
3. Zintegrowany System Katastralny
4. Charakterystyka zależności
5. Metody pozyskiwania danych
6. Wnioski
7. Podsumowanie pracy

Szczególnie punkt 4 wydaje mi się zbyt ogólnikowy.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub sugestię.
Pozdrawiam
DT



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  EGIB, KW i EP 1463 Tom 2009-09-11 14:59


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.