GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie?
Autor: Adamus (84.19.38.---)
Data: 28 lip 2006 - 23:55:29

Jest równouprawnienie i w kazdym zawodzie kobiety mają takie same szanse na zatrudnienie jak mężczyźni dotyczy to również geodezji.
Moim zdaniem jednak szefowie firm to w 99,9% faceci i oni raczej niemiło patrzą na kobiety w geodezji.
Wynika to z takich powodów jak choćby:
1.)Kobietę trudno wysłać w teren w gumofilcach,zarzucić jej na ramię z 8 kilowy osprzęt w postaci sprzętu geodezyjnego i kazac jej z tym łazić po miedzach lub po budowie od rana do wieczora a w międzyczasie kopać kilofem w ziemi i zakopywać graniczniki.
2.)Kobiety ( tu nie wszystkie ale 80 %) juz na studiach pokazują to co potrafią tzn.mam notatki ale nie dam ci ich pokserować tak dla zasady,bo chcę czuć tą wyższość nad tobą,ze ja mam a ty nie i musisz się o nie prosić-w geodezji miłe panie to bardzo ale to bardzo nielubiane!!!!!
Jest kolokwium ale oczywiście na pomoc kobiet ( tu nie wszystkich ale 80%) nie ma co liczyć bo przecież nie może jakis koles dostac wyzszej notki ode mnie,bo ja sie uczyłam całą noc i musze pokazac na co mnie stać.
i wiele innych.....
3.) Kobiety potrafią w wielu przypadkach całkowicie zdezorganizować prace.
4.)Kobiety w geodezji juz od czasów dawnych były no delikatnie mówiąc tak raczej zatrudniane do najprostszych robót-dam przykład radosnych czasów PRL gdzie rola kobiety w geodezji ograniczała się do kreślenia.
i tyle bo dalej mi się juz nie chce pisać

Chcę jeszcze dodać,ze jestem za całkowitym równouprawnieniem i jesli kogoś uraziłem tym postem to przepraszam.
Wyjdzie na to,że jestem znawcą kobietsmiling smiley lub całkowicie odwrotniesmiling smiley

Tak jest drogie panie ale prawda jest taka,że same sobie juz od początku geodezyjnej kariery na to pracujecie.
Pozdro




Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 2166 dziecko Boże 2006-07-28 22:37
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1200 Adamus 2006-07-28 23:55
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1255 geodetka500 2006-08-01 18:21
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1102 Adamus 2006-08-01 21:02
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1136 dziecko Boże 2006-07-29 14:48
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1080 geodetka500 2006-07-31 20:35
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1080 Adamus 2006-08-01 13:43
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1081 Adamus 2006-08-01 13:45
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1772 k102 2006-08-11 09:34
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 1079 hesus 2006-08-11 22:29
  Re: Kobieta-geodeta=mniejsze szanse na zatrudnienie? 3306 Thomatis7 2006-08-12 00:39


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.