GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: geotransporter
Autor: honzikh (193.111.30.---)
Data: 03 sie 2006 - 21:28:24

Ja poszukałbym czegoś używanego. Nowe auta bardzo traci na wartości, poza tym coś dobrego w teren, a nowego kosztuje krocie. Wszystko zależy od tego jak bardzo ma to być terenowy samochód. Ja osobiście bardzo długo jeździłem w teren Seicento Van-em i spisywał się niesamowicie. Bardzo dzielne autko, wszędzie się przeciśnie, jest przy tym wytrzymałe, można na pake dużo gratów załadować. Czasami brakowało napędu 4X4, ale tylko czasami. Leśne drogi, łąki, błota nie były straszne. DO tego dochodzą niskie koszty eksploatacyjne (OC, naprawy itp). Dodatkowym atuten był założony gaz, co powodowało, że koszt przejechania 100 km nie przekraczał 15 zł. Ogólnie śmiało mogę to małe, dzielne autko polecić.
Ale nie o to zapewne pytałeś. Osobiście teraz wybrałbym używanego VW Golfa Country. Można już kupić takie auto za ok 8000 zł. Wiadomo - golf II to legendarna już niezawodność, połączona ze stosunkowo mocnym silnikiem 1.8 oraz napędem 4X4 daje naprawde duże możliwości zarówno w terenie, jak i na asfalcie. Kolejnym atutem tego auta są dostępność i ceny części zamiennych - często na poziomie niższym niż poczciwego poloneza.
Z innych aut, no cóż... Wybór jest dość duży, a ceny obecnie już nikogo nie odstraszają. Mając powiedzmy 25 tys zł, można wręcz przebierać w ofertach. Land Rover Discovery, Defender, Toyota HiLux, 4Runner, Nissan Patrol, Mitschubishi Pajero, Opel Frontiera, Monterey, Isuzu Tropper... do wyboru do koloru. Oczywiście są też duże negatywy posiadania typowej terenówki. Wiadomo, koszty...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  geotransporter 1671 Thomatis7 2006-08-03 19:43
  Re: geotransporter 761 Pawiel 2006-08-03 19:50
  Re: geotransporter 764 honzikh 2006-08-03 21:28
  Re: geotransporter 763 Thomatis7 2006-08-03 20:29
  Re: geotransporter 733 Thomatis7 2006-08-04 08:33
  Re: geotransporter 997 tomasz_1 2006-08-09 23:44


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.