GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Metoda Baumana i tangensów
Autor: tezeusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 mar 2007 - 13:59:59

Hm, literaturę stanowią moje notatki z wykładów, które gdzieś mi zaginęły... ale z tego co pamiętam, to sprawa nie jest zbyt skomplikowana, bo wystarczy,że Twoja koleżanka na podstawie danych liczbowych [wysokości stropu pokładu] zawartych w opisie otworów, wykreśli [a raczej wyinterpoluje metodą trójkątów] poziomice tropu pokładu. Jeśli takie 3 otwory naniosłaby np. w autocadzie w przestrzeni 3D, gdzie znajdowałyby się miejsca rozpoczęcia otworu i miejsce zakończenia tegoż otworu, a między tymi wielkościami skartowałaby określone wysokości, na których pokład jest przecięty prostą [teoretycznie prostą, bo w zasadzie to jest to "rura"] linią otworu badawczego, a następnie połączyłaby owe trzy punkty [miejsca przecięć lini otworów z pokładem], to otrzyma płaszczyznę wspomnianego pokładu. Do określenie warunków zalegania pokładu potzrbne jest obliczenie tzw. azymutu rozciągłości pokładu i kąta zapadania [kąt upadu] pokładu. Rozciągłość pokładu jest to ślad, który powstaje podczas przecięcia płaszczyzny danego pokładu płaszczyzną poziomą, a kąt upadu jest to kąt mierzony prostopadle do rozciągłości pokładu w kierunku zapadania ww. pokładu. Uf, wiem, że to trochę skomplikowane... ale starałem się napisać najprościej jak mogłem.
pozdr



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Metoda Baumana i tangensów 5016 Ark 2007-03-23 17:53
  Re: Metoda Baumana i tangensów 3330 tezeusz 2007-03-24 17:37
  Re: Metoda Baumana i tangensów 2276 Ark 2007-03-24 22:24
  Re: Metoda Baumana i tangensów 4204 tezeusz 2007-03-25 13:59
  Re: Metoda Baumana i tangensów 5503 Ark 2007-03-25 22:43


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.