GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover
Autor: eljotpi (---.interkonekt.pl)
Data: 02 wrz 2013 - 07:24:10

Pół watowe "radio" w terenie całkowicie pustym kryje w promieniu około 5 km max. Ale przy falistym terenie w wąwozach może być za słaby sygnał. Bardzo sytuację można poprawić anteną kierunkową ale to w szczególnych sytuacjach gdy wiemy w którą stronę będzie się poruszał rover. Ja taką antenę zastosowałem przy pomiarze pasa wzdłuż linii energetycznej, zasięg był nawet do kilkunastu km, ale granicy propagacji nie stwierdziłem bo było za daleko od bazy.

Natomiast w terenie miejskim nawet na odległości 300 m może zaniknąć łączność. Dlatego "radio" powinno być co najmniej 2 watowe, a czym więcej tym lepiej... Oczywiście stwarza to teoretyczny problem z przydziałem częstotliwości i mocy nadawania ale to sprawa indywidualna stosującego taki modem. Nikomu nie mam zamiaru mówić co ma robić. Dlatego o formalnych aspektach nie piszę, bo o tym można sobie "wygooglować"...

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Trimble - pomiar RTK baza + rover 1812 geopik 2013-08-31 09:25
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 740 SPS882 2013-08-31 10:26
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 674 geopik 2013-08-31 20:20
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 721 SPS882 2013-09-01 09:01
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 688 geopik 2013-09-01 14:13
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 612 eljotpi 2013-09-02 07:24
  Re: Trimble - pomiar RTK baza + rover 676 SPS882 2013-09-02 19:50


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.