GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Odmowa udostępnienia ZUDP - MODGiK Legnica
Autor: Raptor999 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 paź 2013 - 19:24:05

Witam,

Mam problem z MODGiK w Legnicy. Wykonuję mapę do celów projektowych dla obszaru 6.7 ha pod przebudowę drogi. Ośrodek jest do bólu analogowy (mają jeszcze pierworysy). Sytuacja z ZUDP wygląda u nich tak:
1. Nie udostępniają żadnych informacji o projektowanych sieciach dopóki nie pojawię się u nich z gotową mapą (taką jak mdcp, ale jeszcze bez wkreślonego ZUDP).
2. Numery uzgodnień mają nakreślone mapach zasadniczych (czy ewidencyjnych - nie pamiętam), po tym jak pani z ZUDP sprawdzi jakie nr uzgodnień są na moim terenie, patrzy czy już jest to zrealizowane czy nie, chyba nie oddzielają zrealizowanych od niezrealizowanych.
3. Według pań z ZUDP jedyną możliwą formą przeniesienia projektów sieci na mapę jest poprzez: włączenie podświetlanego stołu, położenie na tym mapki z projektowaną siecią, a na to swojej mapy i przekreśleniem ręcznie rapidografem przerywaną czarną linią na mapę, gdzie cała mapa jest już i tak czarna, co według mnie znacząco unieczytelni mapę i przekreślanie jest utrudnione gdy na stole położę biały papier z projektami i na to białą mapę z wydrukiem zdigitalizowanej mapy zasadnicznej (na to panie: mógł pan na kalce wydrukować...).

Uzgodnień na moim obszarze jest 9, z tego trzy to takie bardzo duże (kompleksowa przebudowa uzbrojenia w przebudowywanej drodze). Ogólnie bez względu na ilość tych uzgodnień chciałem pobrać od nich skany lub kopię tych projektów sieci i tutaj spotkałem się odmową. Mapę zasadniczą zdigitalizowałem (docelowo muszę dla zleceniodawcy przekazać mapę w wersji numerycznej) i chciałem te uzgodnienia sieci również zdigitalizować. Moje zasadnicze pytanie brzmi: czy panie z ZUDP mają jakąś podstawę logiczno-prawną, aby nie udostępnić tych materiałów do digitalizacji oraz czy na mocy jakiś przepisów (np ustawy o informacji publicznej) są zobligowane, na bazie mojej prośby o udostępnienie, wydanie mi tych materiałów.

Wiadomo, że to będzie głupiego robota, bo tego przekreślania jest na 2-3 dni, a ja mam do ośrodka 600 km (jestem z północy Polski). Panie z ZUDP nie chciały mi wydać tych materiałów nawet przy wytłumaczeniu całej sytuacji, że mam daleko i nie mogę dłużej być w Legnicy niż 1-2 dni, bo podróż zajmuje 1 dzień. Do tego wspomnę jeszcze, że jedno z tych 9 uzgodnień jest na mapie do celów projektowych w skali 1:250 i żeby to przyzwoicie zrobić trzeba to zdigitalizować, a nie na pi razy drzwi przekreślać.

Dzwoniłem w tej sprawie dzisiaj do GUGiK, do działu od ZUDP i bardzo miła pani powiedziała, że urząd nie ma podstaw, aby mi tych dokumentów nie wydać do digitalizacji, również stwierdziła, że to głupiego robota, przekreślać, a później digitalizować.

Do tego jeszcze panie z ZUDP się tak jakby obraziły na usłyszenie, że i tak większość zdobędę numerycznie od projektantów (ale jednego uzgodnienia z tych trzech dużych nie zdobędę) i wydrukuje to, bo one chyba po prostu uznają tylko kreślenie i analogi.

Pomiary wykonane, operat złożony, brakuje tylko projektów ZUDP na mapie. Stoję z robotą, a oni jeszcze chcą wygenerować dodatkowe koszty roboty.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Proszę o opinie.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Odmowa udostępnienia ZUDP - MODGiK Legnica 1831 Raptor999 2013-10-04 19:24
  Re: Odmowa udostępnienia ZUDP - MODGiK Legnica 826 Verbatim 2013-10-04 23:24


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.