GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: obsługa kopalni piachu
Autor: geobocian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 sty 2014 - 09:09:10

nie czytałem twoich postów, bo mnie po prostu nie interesowały.
może masz rację, a ja nie chcę się wymądrzać, piszę tylko jak to wyglądało w mojej praktyce. pracowałem w zakładach odkrywkowych przez ponad 4 lata przy wydobyciu żwiru i kamienia, obsługiwaliśmy 1 czynny kamieniołom i kilka zakładów wydobywających żwir rzeczny, zakłady były duże, niektóre ponad 100 ha powierzchni.
ode mnie jako uprawnionego i podbijającego dokumentację pomiarową i górniczą firma wymagała uprawnień nr 4, ale być może mieli również "na stanie" mierniczego na emeryturze, który raz w roku przyjeżdzał i podbijał jakieś papiery. niemniej jednak nigdy nie widziałem, żeby podbijał moje obliczenia, zestawienia czy wydruki mapowe, a miałem w nie wgląd przez cały czas pracy. firma średnio 2-3 razy w roku przechodziła kontrolę z UG i nikt nigdy nie zarzucił nieprawidłowości. firma jest stara z tradycją i do tej pory jedną z największych w Polsce "produkującą" żwir, więc zakładam, ze nie mogła sobie pozwolić jakieś machlojki w temacie prowadzenia geodezji bez uprawnień, na początku przed zawarciem umowy rozmawiałem w prezesem na ten temat i otrzymałem info, że dla zakładów naziemnych uprawnienia mierniczego górniczego są przydatne, ale nie są niezbędne.
przyznaję że nigdy zbyt gorliwie nie drążyłem tego tematu - po prostu miałem kontrakt na pełną obsługę geodezyjną i się z niej wywiązywałem. tak poza konkursem dodatkowo moje uprawnienia przydawały się do innych robót np. dot. granic zakładów, gdzie była potrzeba zgłoszenia robót do ośrodków geodezyjnych.
pozdr.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  obsługa kopalni piachu 1951 bartek35 2014-01-02 22:13
  Re: obsługa kopalni piachu 917 pandrzej 2014-01-02 22:48
  Re: obsługa kopalni piachu 817 bartek35 2014-01-02 22:59
  Re: obsługa kopalni piachu 902 geobocian 2014-01-02 22:57
  Re: obsługa kopalni piachu 990 jeometrosek 2014-01-03 07:57
  Re: obsługa kopalni piachu 735 Bogumił Szyda 2014-01-03 08:39
  Re: obsługa kopalni piachu 716 chudy_ 2014-01-03 08:55
  Re: obsługa kopalni piachu 848 eljotpi 2014-01-03 09:38
  Re: obsługa kopalni piachu 599 pandrzej 2014-01-03 17:20
  Re: obsługa kopalni piachu 857 geobocian 2014-01-03 09:09
  Re: obsługa kopalni piachu 955 jeometrosek 2014-01-04 05:56


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.