GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Po deregulacji każdy geodeta może zostać legalnie pośrednikiem nieruchomości
Autor: misia_bela_konfacela (---.devs.futuro.pl)
Data: 19 mar 2014 - 10:44:35

W 2008 roku kiedy zaczynalem studia podyplomowe w tym kierunku w moim miescie (okolo 100tys.) byly 3 biura. Kiedy odebralem licencje w roku 2010 biur bylo juz 6. Dzis jest okolo 15. Rozmawiam nieraz z wlascicielami kilku biur. Ogolnie placz i zgrzytanie zębów. Jesli wyjda w miesiacu na maly plus sa super zadowoleni. Ogolnie powaznych transakcji brak. Praktycznie sam najem sie robi, za wynagrodzenie odpowiadajace polowie miesiecznego czynszu. Ja mimo prowadzenia biura geodezyjnego nie zdecydowalem sie poszerzyc zakresu o posrednictwo z prostego powodu. Jak mam zlecenie geodezyjne to wyjde chociaz na swoje, bo robote zrobie i sprzedam. W posrednictwie nie ma nic pewnego. Praktycznie 90% zlecen nie konczy sie transakcja, a kazde z nich to stracony czas (sprawdzenie klienta i nieruchomosci) nie mowiac o kosztach (ogloszenia, banery, ulotki). I jeszcze jedna kwestia - nie da poswięcic w 100% w obie branze, to jest fizycznie niemozliwe
A ogloszenia o super systemach dla biur - sa ich dziesiatki i generuja tylko i wylacznie koszty !
jas

****************************************************************************************
Jestem biednym geodetą i dopadł mnie kryzys!
Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu. Mogę do niego zabrać tylko jednego pasażera. Nawet nie stać mnie, aby kupić sobie samochód w którym z tyłu są fotele, a nie silnik.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Po deregulacji każdy geodeta może zostać legalnie pośrednikiem nieruchomości 1641 geoGPS 2014-03-19 08:03
  Re: Po deregulacji każdy geodeta może zostać legalnie pośrednikiem nieruchomości 834 misia_bela_konfacela 2014-03-19 10:44
  Re: Po deregulacji każdy geodeta może zostać legalnie pośrednikiem nieruchomości 933 Rych-Tak 2014-03-19 11:34


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.