GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: wysokie wynagrodzenie
Autor: geo123 (---.swidnica.mm.pl)
Data: 31 maj 2014 - 16:50:30

Myślę, że sami sobie zgotowaliśmy ten los. Ceny coraz niższe, to trzeba ciąć koszty. Wina jest też po stronie adeptów geodezji, którzy kończą studia i pracują za wszelką cenę, często latami za "miskę ryżu". Potem wielu z nich po 5-7 latach rezygnuje z zawodu bo ich po prostu krew zalewa, że za "pałowanie się" z niestety wymagającą i nie łatwą czasami pracą dostają płacę powównywalną jak np. za stanie przy kasie na Olrenie i zero stresu(chyba, że szef wariat).
Ale dopóki wszyscy nie zrozumiemy, że zabijanie się nawzajem coraz niższymi cenami szkodzi naszej branży to proceder ten będzie trwał do usranej śmierci. Bez naszych usług rynek nieruchomości nie może istnieć, a my tego nie potrafimy wykorzystać. Widocznie dla wielu ukończenie szkoły, nabycie praktyki, zdanie uprawnień (ma się wtedy przy dobrym wietrze ok.30 lat) to za mało aby cenić swoją wiedze i doświadczenie i walą na rynku masakryczne ceny. Tylko po co? Chyba lepiej zrobić 3 podziały po 2,5 tyś niż 5 po 1,5 tyś. Ale niektórzy tego nie zrozumieją. Do tego wszystkiego rozp. o standardach, które narzuciło praktycznie zakup GPS(min. 30 tyś) bo bez tego ciężko obecnie operatywnie działać w wykonawstwie. A więc kolejne koszta i wydane pieniądze.
Wielu nie rozumie, że kadra doktorsko-profesorska zrobiła sobie biznes uczelniany z geodezji i tłuką tej młodzieży do głowy jak to za kreskę na mapie bierze się 2 tyś.
Wiadomo, że każdy jakoś radzi sobie na rynku, jeden lepiej, drugi gorzej.
Kiedyś i w technikum i na studiach zastanawiałem się po co oni na tej geodezji karzą się uczyć jakiejś ekonomii-wielu niestety by się się to przydało.
Geodezja to nie tylko same mapki, kreski i matematyka, to przede wszystkim prawo i przepisy, pokażcie mi teraz który zawód inżynierski ma taką wiedzę prawną jak np. w 2 zakresie uprawnień?
I proszę mnie tu ie atakować lawiną komentarzy, że płaczę itd.
Ja nie narzekam, a jak narzekam to niestety nasza cecha narodowa.
Ale Panowie ceńmy się i swoją pracę a ludzie też to docenią, natomiast konefały i sztukmistrze wcześniej czy pózniej wylecą z rynku lub będą wiecznie robić za bezcen.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  wysokie wynagrodzenie 3446 Siaski 2014-05-30 18:49
  Re: wysokie wynagrodzenie 1435 Stanley 2014-05-30 18:53
  Re: wysokie wynagrodzenie 1382 Siaski 2014-05-30 19:37
  Re: wysokie wynagrodzenie 1301 Stanley 2014-05-30 20:14
  Re: wysokie wynagrodzenie 1385 trom 2014-05-31 00:00
  Re: wysokie wynagrodzenie 1324 geo123 2014-05-31 16:50
  Re: wysokie wynagrodzenie 1033 LIBELKA 2014-06-02 09:41
  Re: wysokie wynagrodzenie 1158 eljotpi 2014-06-02 09:55
  Re: wysokie wynagrodzenie 1239 Michał_K 2014-06-05 15:58


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.