GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc.
Autor: nil20 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 28 lip 2014 - 22:15:00

Zbyszek_L Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> No i co jeśli masz umowę, możesz tylko odrobinę
> spać spokojniej.
> Co do zabiegów z umieszczaniem treści "KOPIA",
> pieczątek, podpisów, to różni spryciarze dają
> sobie z tym radę. Ostatnio spotkałem się z
> projektem sieci wykonanym na projekcie podziału, z
> projektem budynku wykonanym na mapie z
> inwentaryzacji przyłącza, a jeden z "kolegów"
> dorysował na mojej mapie z prze 4 lat bramę w
> płocie, dopisał coś w stylu, że poświadcza
> aktualność mapy, strzelił pieczęć i już mapa mogła
> posłużyć do projektowania. Żaden (za
> przeproszeniem) organ, się nie zająknął przyjmując
> projekty na takich mapach.

Pełna zgoda, spotkałem się z identycznymi sytuacjami, spotkałem się też z sytuacja, gdy moja mapa obejmowała zakresem również działkę sąsiada inwestora z pasem 30m i co ciekawe, nie została mu sprzedana przez mojego klienta, tylko wyrwano ją z operatu z ośrodka.
Hitem tej całej sytuacji są właśnie mapy powykonawcze. Przepisy rozporządzenia "w sprawie geodezji w budownictwie" brzmią dosłownie tak (no, na forum to raczej bardziej wyglądają, niż brzmią):

Wykonawca pac geodezyjnych przekazuje:
1) do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oryginał dokumentacji, o której mowa w p 20, w formie i zakresie przewidzianym odrębnymi przepisami
2) kierownikowi budowy KOPIĘ mapy powstałej w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej"

Dokumentacja z p. 20 to operat dla ośrodka, który również zawiera wspomnianą KOPIĘ.
Zabawne jest, że na większości małych budów to ja nigdy kierownika nie widziałem, co najwyżej inwestora.
W każdym razie tutaj przepisy niewiele się zmieniły, nigdzie nie jest powiedziane, że do odbioru wymagana jest mapa z jakiś tytułem - jak "mapa do celów projektowych" ani że maja na niej znajdować się jakies wywody geodety czy jego podpis. Może to być po prostu odbitka z mapy zasadniczej.... warunek: jakiś wykonawca prac ma przekazać kopię mapy kierownikowi - tylko kto to niby ma sprawdzać? A jeśli kierownik sam sobie kupi aktualną mapę zasadniczą w ośrodku i pokoloruje sobie flamastrem obiekty, o których odbiór się ubiega, czerwone pieczątki będą z urzędu, bo niby czemu miałoby ich nie być? Mógł to zrobić nawet przed zmiana przepisów, wcale nie musi kupować "uwierzytelnionej" kopii mapy z operatu od geodety - bo, jak pisałem, taka mapa nie musi mieć żadnego tytułu czy nagłówka oprócz daty aktualności.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 2464 chlebzesmalcem 2014-07-28 10:30
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 1239 Zielo77 2014-07-28 10:34
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 1272 eljotpi 2014-07-28 11:23
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 1414 andi 2014-07-28 11:33
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 1063 eljotpi 2014-07-28 11:44
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 828 ilus 2014-07-28 19:50
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 830 Zbyszek_L 2014-07-28 21:17
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 823 nil20 2014-07-28 22:15
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 723 chlebzesmalcem 2014-07-29 14:26
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 772 Atol 2014-07-29 15:03
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 720 ilus 2014-07-29 17:46
  Re: Zakup kopii MDCP, mapy inwentaryzacji etc. 896 maxpor 2014-07-31 08:56


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.