GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem
Autor: singel (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2014 - 12:05:01

Pełną informację w tej sprawie przesłałem na oficjalną stronę profilu GUGiK na Facebooku, o treści:
"Z treści art.12 ust.1 pkt 3e wynika jednoznacznie, że wszelkiego rodzaju dokumentacja geodezyjna w postaci map, rejestrów, wykazów w tym dla potrzeb postępowań sądowych i czynności cywilno-prawnych podlegają obowiązkowi zgłoszenia. Oznacza to jednoznacznie, że dokumentów "przewłaszczeniowych" nie może robić organ /Starosta/. To wszystko potwierdza treść art. 42 ust 1 i ust 2 pkt.5. W tym przypadku na nic zdadzą się wyjaśnienia organów administracji geodezyjnej i kartograficznej, że organ /Starosta/ może to robić w formie wpisów i wyrysów z operatu ewidencyjnego, oczywiście może, ale nie mogą one służyć do czynności postępowań sądowych /wpisów w księgach wieczystych/ ani do czynności cywilno-prawnych /mowa o aktach notarialnych/. Również w tabeli nr 11 jest podana kwota za wykonanie wypisu i wyrysu przez organ, ale to nie oznacza, że jest on z przeznaczeniem do postępowań sądowych, czynności cywilno - prawnych, ogólnie mówiąc ostatecznie dokumenty stanowiące podstawę wpisów w księgach wieczystych, o których mowa w ustawie o kwih z 1982 roku. Takie jest bezwzględny zapis w ustawie pgik po nowelizacji. Przepis ten należy rozumieć tak jak jest napisany, a nie go sobie interpretować.Patrz tylko na te artykuły /art. 12 i 42 ust.1 i ust.2 pkt.5 oraz na tabelę 11 - tu nie jest napisane, że są to wypisy i wyrysy uprawniające do tego o czym mówi art.12 ust.1 pkt3 e i 42 ust.1 oraz ust. 2 pk.5/!!!!! Czy jest to przeoczenie ustawodawcy, chyba nie, bo zamyka się to w jedną logiczną całość. Zdziwienie budzi jedynie fakt, że WINGiK oraz Starostowie nie dostrzegli tego problemu. Jednocześnie nadmieniam, że dokumenty takie są wydawane przez Starostów po 12.07.2014 roku. Sytuacja taka może doprowadzić do nieważności czynności prawnych".



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 1792 singel 2014-08-01 06:34
  Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 690 singel 2014-08-01 09:11
  Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 648 singel 2014-08-01 10:21
  Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 592 oakpil 2014-08-01 10:26
  Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 544 singel 2014-08-01 10:39
  Re: dla oddechu,ale całym sobą jestem za protestem 839 singel 2014-08-01 12:05


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.