GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Webewid - czy to usługi sieciowe
Autor: direk (---.static.ip.netia.com.pl)
Data: 14 gru 2014 - 20:52:55

nie boję się iść o krok dalej, intencje mam czyste smiling smiley ja z założenia nikogo nie osądzam, ani nie oskarżam. Wychodzę z założenia, że dzisiaj każdy chce pracować, a urzędy również są kontrolowane i sposób naliczania jest podyktowany interpretacją przepisu "z góry" i PODGiK nie może zrobić tego inaczej, gdyż w razie kontroli Oni sami mogliby mieć nieprzyjemności. Tak więc spór nie jest personalny a rozchodzi się jedynie o interpretację przepisu, który najlepiej aby w tym przypadku zinterpretował właśnie ktoś wyżej. Coś niecoś naskrobałem przez weekend, prześpię się jeszcze ze 2 noce może coś mi przyjdzie do głowy albo koledzy z forum podrzucą pomysł na obronę "naszego" stanowiska".

Co do "blokowania" zasobu to się zgadzam.. jest to nie fair, swego czasu był do tego dostęp, można było samum wskazać materiały potrzebne do realizacji pracy, na dzień dzisiejszy bez podglądu co dany dokument zawiera jest to nie możliwe - tym samym dokładamy pracy PODGiK, a bez licencji i tak nie moglibyśmy wykorzystać materiałów - więc działanie jest dla mnie niezrozumiałe. Bo w przeciwdziałanie wypływaniu zasobu pod fuchy geodetów chyba już nikt nie uwierzy, wszak geodeta w myśl zasady bez PODGiK zawsze sobie poradzi, natomiast PODGiK bez geodety przestanie istniec.



Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2014-12-14 20:56 przez direk.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 1473 direk 2014-12-12 13:04
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 618 Verbatim 2014-12-12 21:03
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 567 Maciuś 2014-12-12 23:34
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 616 carlos 2014-12-13 10:04
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 600 direk 2014-12-14 20:52
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 629 carlos 2014-12-15 08:27
  Re: Webewid - czy to usługi sieciowe 475 nil20 2014-12-13 11:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.