GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: ODGK vs my
Autor: eljotpi (212.244.23.---)
Data: 07 lip 2007 - 13:59:44

Generalnie przepisy bronią ale PKP. Jeśli właściwy minister objął interesujący Cię teren decyzją o terenach zamkniętych, a ja jestem prawie pewny że tak zrobił, to "niemażeboli"...

W tym co piszesz nie wszystko chyba właściwie zrozumiałem, np. to o "ale wkraczają 30 m przy tych dziłakach" ale sprubuję Ci przekazać to co wiem, a dowiedziałem się przy okazji map d/c projektowych, które tylko w małych częściach obejmowały tereny torowisk albo tereny kolejowe.

Podstawowa sprawa to fakt, że wszyscy starostowie dostali wykazy numerów działek ewidencyjnych, które zostały objęte "terenami zamkniętymi". Efekt jest taki, że powiatowe ośrodki nie mają na tych terenach zwykłych swoich uprawnień. To znaczy dla tych terenów nie mogą przyjmować zgłoszeń prac geodezyjnych, prowadzić pokrycia mapą zasadniczą i co za tym idzie potwierdzać map obejmujących te tereny. Jedynie starostowie dla tych terenów prowadzą ewidencję gruntów, a czy budynków - to nie wiem.

Po wtóre, jeśli w części czy w całości robisz mapę z terenami PKP to musisz ją w tej części zgłosić w Kolejowym Ośrodku a jego adres i odpowiednią informację powinien Ci wydać powiatowy ośrodek w wytycznych do zgłoszenia czy też odpowiedzi na zgłoszenia. Kolejowy ośrodek który przyjmuje zgłoszeni wyda ci materiały i ustali warunki, np. skala 1:500 zorientowanie terenu zgodne z narastaniem kilometraża, tak że czasem mapę musisz zrobić "do góry nogami" nie na północ, najgorsze jest to że zobowiąże Cię do zrobienia uzgodnień w branżach kolejowych, co najmnie cztery uzgodnienia. Operat wraz z mapą dla zleceniodawcy, również koniecznie w formacie cyfrowym dla "kolei", składasz do ośrodka kolejowego, który jako jedyny jest władny Ci ją zaklazulować.

Co do przepisów to poszukaj w ustawie o prawie geodezyjnym i kartograficznym, ja już to przerabiałem.

Natomiast to wszystko o czym tu pisałem dotyczy jedynie terenów objętych przez ministra decyzją o ustanowieniu "terenów zamkniętych" i wymienieniu ich wg. nomenklatur ewidencji gruntów. Natomiast nie ma mowy o żadnym pasie czy strefie która nie jest terenem zamkniętym a służby kolejowe miałyby mieć jakieś uprawnienia nawet do opiniowania. Czegoś takiego nie ma i nie Ty powinieneś w tym przypadku reagować lecz Starosta i jego służby geodezyjne, w tym również ZUDP.

Powodzenia



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  ODGK vs my 2035 xxbnhaba 2007-07-06 14:24
  Re: ODGK vs my 846 eljotpi 2007-07-07 13:59
  Re: ODGK vs my 818 xxbnhaba 2007-07-07 16:47
  Re: ODGK vs my 852 eljotpi 2007-07-08 19:32
  Re: ODGK vs my 653 jurekb 2007-07-08 20:53
  Re: ODGK vs my 684 xxbnhaba 2007-07-08 21:54
  Re: ODGK vs my 980 eljotpi 2007-07-09 08:19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.