GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Nikon DTM 330
Autor: Brunet_ (---.tcz.vectranet.pl)
Data: 09 lip 2007 - 23:29:24

zależy do czego chcesz to używać! jeżeli jesteś nastawiony np. na pomiary powykonawcze budynków, sieci, albo nawet większych obiektów lub do pomiarów sytuacyjnych (uzupełniających) przy okazji robienia mapy do celów projektowych, to jak najbardziej polecam, bo sam to mam i nie mogę narzekać - dobra bateria, dobry laser, wystarczająca dokładność, ogólnie żadnych kłopotów! ale jeżeli chcesz z doskoku robić coś większego (wyniesienie podziałów, obsługa budów, itp.), to zainwestuj w coś lepszego, bo na tego typu rzeczy jest troszkę za chudy - osobiście używam przy wynoszeniach podziałów, albo przy wznawianiu granic, podłączonego psiona z m-geo! Przeanalizuj czego będziesz miał więcej, ja osobiście nastawiłem się na mapy do celów projektowych (chociaż czasami oczywiście trzeba zmierzyć coś dużego) i na pomiary powykonawcze (budynki, całe sieci, przyłącza, drogi, parkingi, itp.) i mi na serio ten sprzęt wystarcza, poza tym w swojej klasie cenowej (około 11 tysięcy) chyba ciężko kupić co logiczniejszego, bo z tego co wiem, to chińskie patenty mają troszkę słabsze baterie! Poza tym to jest świetny instrument na początek działalności, żeby sie nauczyć, co do czego służy, bo znam cudaka, który zainwestował górę kasy w cholernie dobry sprzęt z GPSem i wygląda troszkę dziwnie, jak mierzy jedynie małe rzeczy, a głupieje, jak ma w ręku zwykłą taśmę...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Nikon DTM 330 1489 tomm_p 2007-07-09 14:40
  Re: Nikon DTM 330 1000 Brunet_ 2007-07-09 23:29


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.