Re: Ustalenie przebiegu granic do celów EGiB
Autor:
Petro_rwd (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 mar 2015 - 00:28:24
Podpinam się z tematem, bo dotyczy ustalenia granic do celów ewidencji. Mam też taki problem w Warszawie. Atrybuty punktów granicznych ZRD=7 BPP=2 STB=1, a więc nic nie warte cyferki. Mam zrobić MDP dla małej działki (0,0247ha). Kopiąc w archiwum dotarłem do mapy(1962r.), na podstawie której powstała moja działka. Przetransormowałem współrzędne z tej mapy i znalałem szkic, na którym pokazane są ogrodzenia po których dzielono. Pomierzyłem te ogrodzenia dzisiaj i porównałem z punktami działki z PZGiK i z tymi ze starej mapy. Dziwne jest to że dzisiejsze wsp.w ewidencji różnią się od danych z mapy z 62r. Dlaczego ewidencja nie przyjęła tamatych punktów z podziału tylko są jakieś inne współrzędne?? Dp wacha się od 0,01 do nawet 0,39m. Generalnie lepiej pasują współrzędne z mapy podziałowej do tego co jest dzisiaj. Najśmieszniejsze jest to że powierzcjnie działki przedmiotowej i sąsiednich, zgadzają się ze starą mapą i z powierzcniami w KW. I teraz co mam robić?
- czy można wprowadzić te stare wsp. z mapy podziałowej do ewidencji bez protokołu, tylko opisać że ewidencja pominęła dokumentację podziałową?
- jeśłi chcemy to zrobić w trybie ustalenia do ewidencji to po pierwsze
1. bierzemy pod uwagę zgodne oświadczenia stron(ale podejrzewam że nikt z sąsiadów się nie stawi)
2.po drugie patrzymy jaki jest spokojny stan posiadania(i tutaj są ogrodzenia mające na pewno z 50 lat)
3. w następnej kolejności, bierzemy pod uwagę wszelkie ślady i znaki na gruncie i wszelką dokumentację
Bo raczej wyznaczenie punktów granicznych w trybie art. 39 ustawy tutaj odpada. Współrzędne z ewidencji teraz najgorzej pasują do ogrodzeń, a ogrodzeń właśnie chce się słuchać, bo uważam że stanowią granicę. Dodatkowo ta mampa z 62 r. wspominana jest w księagch wieczystych, że na jej podstawie określane były działki przy zakładaniu ksiąg.
Nurtuje mnie jeszcze ten zapis w paragrafie 37.1 że ustalenie robimy gdy nie ma dokumantacji wymienienej w par. 36 lub dane w tej dokumentacji są nie wiarygodne. A tutaj właśnie mamy mapę podziałową, tylko że ewidencja jej nie uwzględniła, więc już nie wiem... czy mam wysyłać zawiadomienia o ustaleniu granic czy o wyznaczeniu... ? czy może wprowadzam stare współrzędne drukuję porówanie wsp. z których wynika że to pasuje do dzisiajszego pomiaru z dokładnośicią około 0,05-0,07 m i mam porządek.