GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław
Autor: troll (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2015 - 16:35:24

eljotpi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> troll Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Pomierzyć, to pomierzysz - spoko.
> > Jednak możesz mieć problem z ośrodkiem, jak
> > odrzuci Ci n/p założoną tak (pomiar RTK, a NIE
> > RTN) osnowę pomiarową. Argumentem urzędasa
> będzie
> > jednopunktowe dowiązanie.
> > Oczywiście nie wiem, jak to jest wymagane we
> > Wrocku, ale ja bym miał taką uwagę właśnie.
>
>
> Przy RTN (korekty powierzchniowe) z ASG-EUPOS
> (MSPP) również będzie jednopunktowe dowiązanie,
> tyle, że zamiast do fizycznej stacji będzie to
> zawsze jakaś baza VRS. Ale też pojedyncza. smiling smiley

Eljot!
Ty to wiesz i ja to wiem. W przeciwieństwie do niektórych panienek bez uprawnien, bez praktyki terenowej, ale za to NA POSADZIE ! (inspektora) !!! the finger smiley

A że się toto naczyta jaśnie objawionych INTERPRETACJI Słońca Geodezji, to co i rusz kolejne kretyństwa toto usiłuje wymóc na geodetach- szaraczkach.

Przykład? Proszę:


" .....
osnów sytuacyjnych jako sieci punktów wyznaczonh metodą precyzyjnego pozycjonowania
przy pormocy GNSS Warunki jakie należy zapewnić określa § 17 ust 2 pkt 4 lit e. doouszcza-
jąc wykonanie pomiarów wektorów przestrzennych technikami, o których mowa w § 2 pkt 18 -21
rozporządzenia ws. standardów, czyli technikami TRK i RTN. Dodatkowym warunkiem
wynikającym z § 17 ust. 2 pkt. 2 jest wymóg wykonania co najmniej dwukrotnego pomiaru każ-
dego mierzonego elementu, co w przypadku technik RTK i RTN oznacza dwukrotne, niezależne
wyznaczenie wektorów. Ponadto w § 18 ust. 1 został narzucony obowiązek wyrównania da-
nych obserwacyjnych (wektorów przestrzennych) metodą najmniejszych kwadratów w układzie
sieci jednorzędowej.W przypadku pomiarów RTK wykonywanych w odniesieniu do jednej fizycznej stacji refe-
rencyjnej (np. systemu ASG-EUPOS) nie jest spełniony warunek wielopunktowego nawiązania,
dlatego wykonując pomiar punktu osnowy pomiarowej należy co do zasady wykonać pomiar
RTK w oparciu o co najmniej dwie różne stacje referencyjne (fizyczne). Taki sposób wykonania
pomiaru spełnia wymagania wielopunktowego nawiązania oraz wykonania obserwacji nadlicz-
bowych określone w rozporządzeniu.

W technice RTN położenie odbiornika ruchomego jest obliczane z kolei w opar-
ciu o obserwacja satelitarne pochodzące z kilku najbliższych stacji referencyjnych.Wszystkie
dane korekcyjne systemu ASG-EUPOS, które mogą być użyte do pomiarów RTN wykorzystują
obserwacje z co najmniej trzech najbliższych stacji referencyjnych i podlegają w odbiorniku
procesowi wyrównania. ......."

- z pisma GGK z dn.17.01.2014r.

A swoją drogą nie spotkałem odbiornika mierzącego w stos. do dwóch stacji fizycznych jednocześnie, jak też nie spotkałem odbiornika mierzącego RTN do trzech stacji i wyrównującego "w locie" wektory.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 1837 Gausson 2015-04-06 21:35
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 757 troll 2015-04-07 08:26
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 816 eljotpi 2015-04-07 09:53
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 847 troll 2015-04-07 16:35
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 678 PBG 2015-04-07 11:49
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 685 Gausson 2015-04-07 13:14
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 641 geogie 2015-04-07 17:48
  Re: ASG - poprawki z pojedyńczej stacji - Wrocław 863 MIERNIK 2015-04-07 19:52


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.