GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Podział róznych KW
Autor: nil20 (---.centertel.pl)
Data: 29 cze 2016 - 14:56:49

A ja robiłem w trybie UGN:

"Art. 98b. 1. Właściciele albo użytkownicy wieczyści nieruchomości ukształtowanych w sposób uniemożliwiający
ich racjonalne zagospodarowanie mogą złożyć zgodny wniosek o ich połączenie i ponowny podział na działki gruntu,
jeżeli przysługują im jednorodne prawa do tych nieruchomości. Do wniosku należy dołączyć, złożone w formie aktu notarialnego,
zobowiązanie do dokonania zamiany, o której mowa w ust. 3."

Pierwszy taki podział robiłem ze zlecenia gminy, której notariusz ani radca prawny nie widział żadnego problemu, chodziło o podział i zamianę gruntów gminy z prywatnym właścicielem, bez mpzp.
Problemem (którego ja akurat nie miałem) może być uzasadnienie tej nieracjonalności obecnego stanu, ale to już tylko drobnostka.
Niektórzy notariusze boją się takiej umowy (inni za to sprzedają mieszkania osób ubezwłasnowolnionych oszustom), ale to nie jest szczególnie sprzeczne z prawem.

Jeśli chodzi o język polski i literaturę faktu, to wszystkie poniższe zdania wydają mi się poprawne:

"Wykonuję mapę z projektem podziału nieruchomości"
"Wykonuję mapę z projektem podziału dwóch nieruchomości"
"Wykonuje mapę z projektem podziału wielu nieruchomości"

A nieruchomość, wg tej ustawy, to grunt.
Lub budynek, jeśli jest postawiony np. na gruncie w użytkowaniu wieczystym i stanowi odrębną od gruntu własność użytkownika wieczystego, A w tym budynku mogą być wyodrębnione nieruchomości lokalowe). Ani słowa w definicji nie ma o KW.
I taki podział nieruchomości (działki), na którym stał budynek wspólnoty mieszkaniowej, na która składało się kilka wyodrębnionych lokali - też robiłem. A nawet nie wiem, ile w tej nieruchomości było nieruchomości.
Robiłem tez kilometrami podziały do ZRID, dzielących wiele nieruchomości w celu wydzielenia zupełnie nowej nieruchomości pośrodku.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział róznych KW 2456 gargamel2010 2016-06-29 10:53
  Re: Podział róznych KW 984 pandrzej 2016-06-29 11:55
  Re: Podział róznych KW 901 gargamel2010 2016-06-29 12:23
  Re: Podział róznych KW 897 Ula Z. 2016-06-29 13:28
  Re: Podział róznych KW 1092 nil20 2016-06-29 14:56
  Re: Podział róznych KW 880 stardust 2016-06-29 16:36
  Re: Podział róznych KW 722 nil20 2016-10-03 12:30
  Re: Podział róznych KW 602 Ula Z. 2016-10-03 19:32
  Re: Podział róznych KW 589 nil20 2016-10-05 19:54
  Re: Podział róznych KW 647 Rych-Tak 2016-10-05 20:42
  Re: Podział róznych KW 625 agromiar 2016-10-13 14:54


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.