GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: LIDAR
Autor: haski (---.wave.com.pl)
Data: 30 lip 2016 - 02:00:01

Właśnie w jednym mieście miałem przypadek "wykorzystania" LIDAR
Otóż "życzliwy" sąsiad mojego klienta zarzucił mu że buduje za wysoki budynek. Ów sąsiad zgłosił to do nadzoru budowlanego. Nadzór wstrzymał mojemu klientowi budowę i wezwał do wyjaśnienia.
Okazało się właśnie że podstawą stwierdzenia "zawysokości" były rzędne podane przez geodetę właśnie na podstawie LIDARu.
Różnica tych rzędnych to około 2m od tych pomierzonych tradycyjnymi metodami.
Sprawa jest rozwojowa więc nie wiem jeszcze gdzie powstał błąd, czy w interpretacji wyników czy dokładności LIDARu.

Na razie to tyle co miałem do czynienia z tym.

Pozdrawiam
Piotr
----------------------------------
Wielkich zakresów w sezonie 2017r.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  LIDAR 1528 aleg 2016-07-29 10:04
  Re: LIDAR 615 haski 2016-07-30 02:00
  Re: LIDAR 1115 Endrju 2016-07-30 11:19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.