GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Raporty GPS
Autor: skyraster (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2020 - 17:13:08

Dzień dobry!

Ponieważ od dłuższego czasu nic nie pisałem i nie miałem okazji uczestniczyć w życiu forum, dzisiaj trochę dłużej:

Rozpatrujemy wszystkie zgłoszenia jakie otrzymujemy. W zależności od ich charakteru - mają wyższy lub niższy priorytet (błąd będzie miał zdecydowanie wyższy priorytet niż np. sugestia czy propozycja zmian).

W większości przypadków, aby być pewnym, że problem zostanie prawidłowo usunięty, musi zostać odtworzony u nas na przynajmniej jednym stanowisku diagnostycznym. Jeśli na jednym stanowisku błąd nie pojawia się próbujemy na innych. Niestety lakoniczny komunikat Access Violation nie wskazuje gdzie i co dokładnie spowodowało błąd.

Czasem możemy odtworzyć błąd po sygnalizacji problemu, czasem jednak potrzebne są dodatkowe dane (np. ustawienia), które pozwalają na odtworzenie konfiguracji i weryfikację problemu. Czasem problem wynika z konkretnej konfiguracji sprzętowej.

Jeśli pomimo przesłania danych problemu nie da się zlokalizować i usunąć, kontynuujemy poszukiwania (czasem są one przerywane z uwagi na realizację innych kwestii) i informujemy o rozwiązaniu po zakończeniu (np. wiemy, że problem nie będzie w najbliższym czasie usunięty lub jeśli został usunięty - że jest dostępna nowa wersja do pobrania).

Jeśli nie ma odpowiedzi od nas, proszę do nas napisać w tej sprawie, może mail nie dotarł?

Zdarza się jednak, że np. zgłoszona sprawa wisi w systemie długo. Zdarza się, choć zdecydowanie nie jest to dla nas powód do zadowolenia, ale też i smutku - jeśli jest to mniej istotna sugestia, a wokół są ważniejsze kwestie (jak chociażby taki błąd przy kasowaniu) - to wiadomo co trzeba robić.

Temat problemów z usuwaniem w Raportach jest nam znany i do obecnej chwili problem zgłosiła część użytkowników, którym dziękujemy za informację i podesłane pliki. Niestety przy pierwszych zgłoszeniach nie udało się zlokalizować problemu, pomimo testów na kilku różnych komputerach i systemach.
Przez dłuższy czas mieliśmy sytuacje, w których błąd albo nie występował na danych ustawieniach, albo występował na tyle rzadko, że jego namierzenie nie było w praktyce możliwe.

Tutaj ważna uwaga - jeśli błąd u nas nie występuje, realizuje się przejrzenie kodu programu, który odpowiada za fragment obejmujący akcję (np. kasowanie) - ten był wielokrotnie sprawdzany i testowany i nie było w nim błędów.

Osobiście bardzo mnie frustrowało kiedy kasowałem te nieszczęsne pikiety i nic się nie działo (żadnych błędów). Miałem poczucie straconego czasu, no ale jest zgłoszenie... różne konfiguracje, różne sprzęty i komputery - bierzemy pod uwagę możliwość wystąpienie problemu i jeśli był sygnalizowany przez użytkownika, nie ignorujemy tego, widnieje on cały czas na naszej liście rzeczy do wykonania.

Pod koniec 2019r. otrzymaliśmy plik, który zawieszał się na tyle często, że można było kontynuować próby diagnozy, ale jak się okazało, pomimo tego problem siedział głębiej i jego usunięcie nie było trywialne - a duży wpływ miała zastosowana zewnętrzna biblioteka graficzna (ta która odpowiada za interfejs graficzny ze skórkami) oraz nowe funkcje raportowania jakie były realizowane przed wystąpieniem błędu (zbieg kilku różnych czynników).

W naszej ocenie problem jest już usunięty (choć w praktyce dowiemy się o tym publikując kolejną wersję), ale ten i inne tematy pociągnęły za sobą m.in. skasowanie oficjalnego wydania 2.17 i przeskok do wydania 2.18, które planujemy w tym miesiącu. A z kolei od 2.18 obiecałem wydanie nowych usprawnień co do diagnostyki i pobierania projektów z Androida i z tego również chciałbym się wywiązać.

Podobnie rzecz miała się w przypadku PowerGPS, gdzie przy rozwoju kolejnej wersji odkryliśmy problem (będący wynikiem błędów po stronie oprogramowania procesora graficznego Mali T760 na urządzeniach 4-rdzeniowych - zastosowane np. w niektórych telefonach/kontrolerach). Wykryśliśmy niestabiność pracy kontrolera
- która w niektórych przypadkach mogła powodować przywieszanie ekranu, a które w powiązaniu z innymi rzeczami planowanymi do wdrożenia w 2.17 o parę miesięcy przedłużyły wydanie aktualizacji. Pomiędzy tym wydawaliśmy jednak aktualizacje rozwojowe z podejściami i sprawdzaniem kolejnych rozwiąząń, które mogłyby pomóc.

Niestety ten problem był jeszcze bardziej ciężki w namierzeniu (nie wynikał bowiem z naszego oprogramowania lecz błędów za które odpowiedzialny był producent procesora/oprogramowania graficznego), stosowanie dostępnych metod śledzenia błedów tutaj zawiodło na całej linii.

Prawie się poddałem i docelowo chciałem wykluczyć te urządzenia z listy wspieranych. Jednak gdy już byłem totalnie zrezygnowany, podjąłem ostatnią próbę i finalnie udało mi się znaleźć obejście.

W zasadzie problemów do rozwiązania i innych powiązanych rzeczy było dużo więcej, na obecną chwilę nawet nie mam czasu, aby o tym napisać.

W praktyce - brak częstych oficjalnych publikacji z szerszymi opisami (jak miało to miejsce wcześniej) mogłoby wskazywać, że nie pracujemy nad programami. Tak jednak nie jest. Realizujemy i prace rozwojowe i wsparcie (analizy i odpowiedzi na zgłoszenia), każdy miesiąc to nowe ulepszenia, poprawki czy testy.

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na każde zgłoszenie od razu (często odpowiedź jest realizowana po wstępnym przejrzeniu, które z uwagi na dużą ilość maili bywa często zakolejkowane), ale szykujemy już rozwiązanie, które ma w założeniu ułatwić Wam rozeznanie w meandrach poszczególnych programów.

Rozumiem wkurzenie użytkowników, mnie osobiście to również denerwuje (że nie da się wielu rzeczy zrobić szybciej), ale na razie nie widzę lepszego rozwiązania.. ale każdy miesiąc to nowe pomysły, więc może w końcu uda się opracować coś lepszego.

Cena oprogramowania jest dość niska w stosunku do ilości funkcjonalności, duża ilość bezpłatnych aktualizacji, podstawowe wsparcie bezpłatne, dostępny system zgłoszeniowy, dysk sieciowy... jeśli komuś zależy na czasie - proszę o informację mailową, możemy indywidualnie podejść do sprawy i wycenić przyspieszenie prac.

_______________________________________________________________________________________________________________________
SkyRaster :: Inżynieria Oprogramowania :: Programy projektowane pod Twoje potrzeby.

http://raportygps.pl/img/geoforum-sky-logo.pnghttp://raportygps.pl/img/geoforum-blog-logo.png



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Raporty GPS 3478 rumcajs 2020-02-04 23:58
  Re: Raporty GPS 911 alcapon 2020-02-05 00:30
  Re: Raporty GPS 780 Przemko 2020-02-06 08:12
  Re: Raporty GPS 829 oskar wilde 2020-02-05 07:53
  Re: Raporty GPS 733 bufetik 2020-02-05 08:42
  Re: Raporty GPS 806 rumcajs 2020-02-05 09:03
  Re: Raporty GPS 1014 Kunzite 2020-02-06 12:43
  Re: Raporty GPS 1006 skyraster 2020-02-07 17:13
  Re: Raporty GPS 657 rumcajs 2020-02-07 19:07
  Re: Raporty GPS 930 szneqz 2020-02-08 00:09
  Re: Raporty GPS 615 rakar 2020-02-08 08:52
  Re: Raporty GPS 651 szneqz 2020-02-23 04:10
  Re: Raporty GPS 573 alcapon 2020-02-09 10:29
  Re: Raporty GPS 779 maxpor 2020-02-09 12:54
  Re: Raporty GPS 494 skyraster 2020-02-10 14:56
  Re: Raporty GPS 465 michu310 2020-02-11 12:27
  Re: Raporty GPS 485 maxpor 2020-02-11 12:51
  Re: Raporty GPS 511 michu310 2020-02-11 14:38
  Re: Raporty GPS 620 GEORG 2020-02-09 18:09
  Re: Raporty GPS 506 oskar wilde 2020-02-12 18:44
  Re: Raporty GPS 520 skyraster 2020-02-13 13:52
  Re: Raporty GPS 502 GEORG 2020-02-14 18:50
  Re: Raporty GPS 446 jeometra 2020-02-14 20:09
  Re: Raporty GPS 544 skyraster 2020-02-15 00:40
  Re: Raporty GPS 435 jeometra 2020-02-15 23:08
  Re: Raporty GPS 499 maxpor 2020-02-16 07:29
  Re: Raporty GPS 454 jeometra 2020-02-16 10:50
  Re: Raporty GPS 598 nil20 2020-02-16 13:06
  Re: Raporty GPS 412 jeometra 2020-02-22 21:11
  Re: Raporty GPS 465 nil20 2020-02-22 23:52
  Re: Raporty GPS 585 alcapon 2020-02-15 06:49
  Re: Raporty GPS 581 Stanley 2020-02-17 15:30


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.