GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów
Autor: VIP (---.47.171.80.n-space.pl)
Data: 26 cze 2021 - 07:06:13

geobocian Napisał(a):
-------------------------------------------------------
"byłem zadowolony ogólnie bo pieniądze miałem na czas, a porównywalne do gonitwy "na swoim", do roboty nikt mi się nie wtrącał (bo nikt w firmie się nie znał na geodezji), auto służbowe, laptop z oprogramowaniem, i nie zamykałem tez swojej działalności ... "

O, poruszyłeś kwestię oprogramowania i naszła mnie myśl, a głównie chodzi
o "laptop z oprogramowaniem". Czy mając własną firmę można nie mieć oprogramowania z licencja?
Można, ale za chwilę się to skończy. Firmy z branży IT będą szukać "kasy", a ponieważ w plikach "zmodyfikowanych" przekazywanych do PODGiKów jest zaszyta informacja na jaka firmę jest zarejestrowana wersja np. ewmapy. A to bardzo łatwo sprawdzić.

Czym grozi używanie nielegalnego oprogramowania?
Przypomnę, np. za zniszczenie granicznika grozi 2 lata, a za posiadanie nielegalnego oprogramowania m.in. kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto producent oprogramowania ma prawo wystąpić o odszkodowanie i zażądać podwójnej wartości legalnego programu, jeżeli właściciel firmy nie był świadomy posiadania nielegalnych kopii lub potrójnej, jeśli piractwo było zamierzone.

Bardzo często zdarza się sytuacja kiedy wraz z odejściem pracownika z nim odchodzą kopie programów.

Tak że, tego... Z Wikipedii

"Kontroli legalności oprogramowania dokonuje najczęściej policja, ale uprawniony do tego jest także urząd skarbowy.

Jak przebiega kontrola?
Konieczne jest udostępnienie wszystkich komputerów, faktur ( za zakup sprzętu i oprogramowania ), książeczek z licencją, nośników.
Sprawdzane są wszystkie nośniki danych znajdujące się w firmie: płyty, CD-R, CD-ROM, DVD, ZIP, dyskietki, dyski twarde w komputerach ( również w nieużywanych )."

Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów jakieś doświadczenie w tym temacie?
Ponieważ chcę wykonać audyt oprogramowania w firmie i nie jestem w stanie znaleźć w Internecie przybliżonych kosztów takiego audytu z wykorzystaniem zewnętrznej firmy. Chcę po prostu mieć papier na wszystko co mam legalne a co nie.

Ciekawi mnie jeszcze inna kwestia, czy jeśli pracownik wykorzystuje login i hasło do poprawek ASG lub innych sieci udostępnianych poprawek również można zweryfikować (sprawdzić) taką sytuację?
Niedawno w rozmowie z kimś kto odszedł z firmy i założył własną, uświadomił mnie że ma "2 koła" do przodu, ponieważ korzysta z poprawek ASG byłego pracodawcy.
Może jest ktoś w stanie potwierdzić taką informacje?
Czy można pracować jednocześnie na kilku urządzeniach GNSS z wykorzystaniem poprawek ASG?

WiP



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 3416 Atol 2021-05-10 06:35
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 956 Atol 2021-05-10 08:12
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 863 geobocian 2021-05-10 10:41
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 595 VIP 2021-06-26 07:06
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 655 Verbatim 2021-06-27 08:16
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 767 vvizura 2021-05-10 12:44
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 917 nil20 2021-05-10 09:25
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 891 vvizura 2021-05-10 12:35
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 805 chlebzesmalcem 2021-06-07 13:03
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 813 mbiela 2021-06-08 15:27
  Re: Projekt zmiany rozp. w spr. Standardów 848 chlebzesmalcem 2021-06-08 20:21


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.