GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Osnowa odtwarzalna - ramię
Autor: eljotpi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2008 - 20:45:07

Ja wcale nie chcę podważać genialności rozwiązania Pana profesora, jedynie co, to tylko było takie moje pierwsze skojarzenie, taka spontaniczna asocjacja bez ukrytych podtekstów. Ale gdyby się głębiej rozeznać w temacie... Istotne jest to co sam nazwałeś... i w jednym, jak i w drugim przypadku mamy do czynienia z "wirtualnym" centrem punktu, choć to trochę nadużyciem trąci... myślę o wirtualności smiling smiley. Więc nie tak do końca mylę się w pojęciach. Oczywiście, że są znaczne różnice...

Natomiast, to co ja nazwałem "kolcem" to funkcjonalnie jest adekwatne do "kotwy", a przegub kulowy czy oprawa z sygnałem, to twoje "ramie".

Ps. Na pewne podobieństwo obydwu systemów, powtarzam podobieństwo, sam mnie natchnąłeś... a to za sprawą zakrzyku... "Tanie, proste i genialne."

Wtedy, w latach siedemdziesiątych, nieopierzony technik geodeta zaledwie, również miałem takie samo odczucie na temat pomiaru naprawdę "wiszącego" smiling smiley bo czy to nie genialne... bez statywu... bez tyczek... bez stabilizacji naziemnej... wszystko w ścianie chodnika tongue sticking out smiley Montujesz na czas pomiaru a gdy skończyłeś to demontujesz. Oczywiście, że nie jest to to samo... ale...

A co do "wirtualności" punktów przyznasz, że w kopalniach mamy z nią do czynienia od dawna. smiling smiley

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Osnowa odtwarzalna - ramię 2475 kryzys 2008-06-04 14:34
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 952 bernardolapalla 2008-06-04 16:57
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 937 eljotpi 2008-06-04 18:51
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 882 kryzys 2008-06-04 19:21
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 870 eljotpi 2008-06-04 20:45
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 807 kryzys 2008-06-04 21:43
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 766 incognitus 2008-06-04 21:46
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 751 Jarek Thor 2008-06-04 22:38
  Re: Osnowa odtwarzalna - ramię 1874 Maciuś 2008-06-05 19:20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.