GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic
Autor: Jarek Thor (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sie 2008 - 21:45:35

winking smileya wg mnie ma sens pokazywac nowe granice bo :
- po pierwsze , bywają podziały z mocy prawa na które tez jest oczywiscie decyzja ale np. nie wyobrazam sobie podziału z art.73 żeby gdzieś nie była opisana nowa granica. Zreszta sprawdx sobie wytyczne głównego na stronie gugik w tej sprawie. Nie wyobrazam sobie także braku pokazania nowych granic w podziałach z spec ustawy. Trudno mi również sobie to wyobrazić w podziałch znoszących współwłasność, gdzie dla zleceniodawców podpisujących protokół, nowa granica to podstawa.
-po drugie, opis na szkicu i współrzedne w oczywisty sposób mówią o przebiegu granic no i masz racje (ja pisałem, że zmodyfikowałem troche ten "stary" wzór protokołu i nie opisuje juz granic w taki sposób), ale szkic polowy to szkic polowy, a szkic przebiegu granic to element protokołu który widzi zainteresowany. Uważasz , że zupełnie nie warto sie przejmować właścicielem działki dzielonej i nie pokazywać mu przebiegu nowych granic w terenie i potwierdzenia tego w protokole tylko dlatego, ze nia ma na to przepisów? W podziałach na wniosek moze bym się z toba zgodził, ale w podziałach z urzedu mam wątpliwości co do Twoich racji. Nie tych podpartych przepisami ale tych, które dotyczą naszej uczciwości zawodowej, w domyśle (ponoć geodeta to zawód zaufania publicznego winking smiley)
- i po trzecie najważniejsze: protokół przyjecia granic jest elementem operatu ewidencyjnego a nie operatu technicznego co wynika z odpowiedniego rozporządzenia a nie wytycznych. I to jest raczej poza dyskusją. Więc, powiedz mi może szanowny kolego, jaki to protokół zostaje w operacie? Masz racje, że utrwalenie nowych granic jest mozliwe dopiero po decyzji, a z mojej wypowiedzi mogło wynikać, że skoro po "staremu" to z stabilizacją. Więc uspokajam Cię, że przed decyzja markuję nowe punkty, mierze je wraz z starymi (jesli ich współrzędne nie było okreslone w odpowiednich standardach) na zmodernizowaną osnowę okreslając ich współrzedne geodezyjne aby prawidłowo określić powierzchnie wydzialanych działek - wykazanych w wykazie zmian gruntowych, do projektu podziału - a stabilizuję trwale po decyzji smiling smiley
- hm....dodam jeszcze tylko tyle, że tzw. "stary" wzór protokołu znam z archiwów i z tego co wiem z autopsji, jego forma była nie zmienna od lat 20-tych poprzedniego wieku. A ja tez jestem "starej" daty i nie mam zamiaru dać się zwariować tylko dlatego, że mamy "popiepszone" przepisy. Dla mnie osobiście, jesli ktos czegoś nie przewidział, albo napisał cos głupiego badź niejednoznacznego w jakiejś ustawie badź rozporządzeniu, przynajmniej w moim odczuciu nie zwalnia mnie z obowiazku uczciwości, na ile sie da, w stosunku do zainteresowanych stron. Znam dobrze Twoje poglądy na temat sposobu postepowania przy podziałach, ustalania granic przy podziałach, sporzadzania protokołu przyjeci granic przy podziałach. Nie mam tu zamiaru w tym wątku polemizowac z Toba na ten temat. Napisałem również, że nie mam też zamiaru nikogo przekonywac do swoich racji smiling smiley To jest forum eLjot winking smiley i nawet ja mam prawo pisac tu co myslę smiling smiley No a oczywiście Ty masz prawo się z tym nie zgadzać smileys with beer I niech tak zostanie. Jeslibysmy mieli sie zgadzac we wszystkim, to forum nie przetrwałoby miesiąca smiling bouncing smiley
A z Twoją główną myslą, że Ci starzy geodeci, którzy robią jak robią, robią źle....masz całkowitą rację.
No i małe pytanko tak na koniec. Rozporzadzenie o podziałach napisali w roku 2004. A Ty piszesz, że "stary" protokół stracił swoją moc prawną w roku 1997. I nie obawiasz się tak publicznie tu przyznać, że przez 7 lat łamałeś prawo i stosowałeś ten "stary" wzór do momentu rozporządzenia o podziałach? grinning smiley hmm...confused smiley , ale pewnie mi napiszesz, że przez te siedem lat nie było nic obowiązującego, więc , żadnego protokołu nie spisywałeś winking smiley hm....no może byc jeszcze taka sytuacja, że byłes wtedy urządnikiem, i nie musiałes łamac prawa winking smiley bo nie robiłes podziałów smiling smiley A ja sie jakos nie boję, że robię jak robię i wcale nie mam zamiaru zmieniać swoich "przyzwyczajeń" a wiesz?....sam nie wiem dlaczego przez ileś już lat, nikt jeszcze mi nie zarzucił z przyjmujących i kontrolujących operaty, że łamie prawo winking smiley hm...pewnie dlatego, że...jak wszyscy wiemy.....urzednicy mało sie znają winking smiley
pisz co chcesz....winking smiley...ale nie uraź się, ja juz nie napisze nic w tym temacie.
smacznego smileys with beer bo ja...juz kosztuje i smakuję winking smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 2481 Staszek 2008-08-23 18:10
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1328 Harpagon 2008-08-23 20:24
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1116 góral 2008-08-24 01:48
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 2512 Staszek 2008-08-24 09:43
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1112 góral 2008-08-24 10:37
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 976 Staszek 2008-08-24 10:58
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 932 eljotpi 2008-08-24 11:38
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 899 Staszek 2008-08-25 00:06
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1048 nil20 2008-08-24 14:18
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 932 Jarek Thor 2008-08-25 00:19
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1166 eljotpi 2008-08-25 07:55
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 864 Staszek 2008-08-25 23:18
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 922 Jarek Thor 2008-08-25 23:37
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1014 eljotpi 2008-08-26 09:07
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 981 nil20 2008-08-25 08:04
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 843 eljotpi 2008-08-25 08:23
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 778 nil20 2008-08-25 09:15
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1046 geokuba 2008-08-26 09:24
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1080 Jarek Thor 2008-08-26 18:23
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1092 eljotpi 2008-08-26 20:38
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1244 Jarek Thor 2008-08-26 21:45
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1044 Staszek 2008-08-27 01:22
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 1106 eljotpi 2008-08-27 07:32
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 773 Jarek Thor 2008-08-27 17:48
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 883 eljotpi 2008-08-27 18:05
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 871 kwinto 2008-08-24 11:56
  Re: Protokół z czynności przyjęcia przebiegu granic lub ustalenia przebiegu granic 865 góral 2008-08-24 21:59


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.