GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga
Autor: eljotpi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lut 2009 - 09:38:43

A cóż to za bzdury z tym m20, czyżby ktoś miał trudności ze wzrokiem? I czyżby tym kimś, byłeś Ty Gitarzysto? A tak po cichu winking smiley to bierzesz coś?

Przechodząc do Twojego pytania, to nawet rozumując bardzo szeroko pojęcie zaskarżenia, jako odwołanie, zażalenie, protest itd., to prawo administracyjne nie przewiduje żadnej skutecznej, czy też nie, formy przeciwdziałania w stosunku do zawiadomienia jako czynności prawnej. W przypadku o którym tu mowa, mamy do czynienia z obowiązkiem jaki jest nałożony na geodetę, wykonującego mapę projektu podziału nieruchomości, przez § 5 ust. 4 i 5 ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości.

Ponadto, jest zasada, iż żalić się, odwoływać, czy zaskarżać można takie czynności prawne czy zdarzenia, które rozstrzygają w jakiejś sprawie kończąc ją częściowo lub całkowicie. Natomiast samo zawiadomienie lub wezwanie o niczym nie rozstrzyga, i dlatego nie ma potrzeby ustanawiania jakichkolwiek funkcji poddawania kontroli decyzyjności.

Tak mi się nasunęło, w trakcie pisania, że jedyną formą protestu jaka jest możliwa do wykonania przez Ciebie, Gitarzysto, to... po prostu nieprzybycie na miejsce, i w czasie określonym w zawiadomieniu. Tylko, że ten fakt dla Geodety, który wystosował zawiadomienie, jest naprawdę bez znaczenia... pospolicie acz bardzo trafnie można powiedzieć, że Geodetę wali czy Ty przyjdziesz, czy nie przyjdziesz.the finger smiley I co najważniejsze, mnie również wali... to Twoje "zaskarżenie". Mnie wystarcza to co w tym temacie wiem, a że Bozia ma na tym łez padole różnych przebierańców, to cóż poradzić... hot smiley

Pozdrowienia
Ps. Nilu, przecież wiem, że Ty wiesz,grinning smiley ale inni mogą nie wiedzieć... a poza tym... jestem przeczulony.drinking smiley

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  wywłaszczenie pod słuszny cel droga 1988 gitarzysta 2009-02-05 13:05
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 894 Adam Wójcik 2009-02-05 13:59
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 789 tede3 2009-02-05 15:01
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 810 pajepaje 2009-02-05 15:41
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 831 gitarzysta 2009-02-05 21:25
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 881 nil20 2009-02-05 22:27
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 813 eljotpi 2009-02-06 06:20
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 790 nil20 2009-02-06 08:04
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 793 gitarzysta 2009-02-06 23:14
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 720 nil20 2009-02-06 23:49
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 775 Wieczny Student 2009-02-06 23:53
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 743 gitarzysta 2009-02-07 08:45
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 730 eljotpi 2009-02-07 09:38
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 866 Verbatim 2009-02-07 13:06
  Re: wywłaszczenie pod słuszny cel droga 1379 Adam Wójcik 2009-02-07 10:02


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.