GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
blaszaki budynkami podczas modernizacji ewidencji kolo Oświęcimia
Autor: tomaszK (---.ists.pl)
Data: 10 wrz 2012 - 10:38:43

Witam wszystkich.
Zbulwersowała mnie ostatnio pewna sprawa. Otóż od później wiosny w naszej gminie przeprowadzana jest modernizacja ewidencji - geodecji chodzą, zbierają dane i mierzą coś co chwilę. Były u nas takie dzwie dziewczyny w odblaskowych koszulkach - obejrzały wszystkie budynki, pomierzyły, udzieliłem z żoną informacje i podpisaliśmy się że nie jeseśmy rolnikami.
Po paru miesiącach zauważyłem że ktoś sie kręci mi na podwórku, wychodzę a tu jakiś koleś wyłazi mi z blaszaka i twierdzi że jest jakimśtam inspektorem z geodezji ze starostwa i że spradza tą modernizację i że mój blaszak według niego jest budnkiem.
Dodam że posiadam blaszak 5x4 przykręconyśrubami do wylewki, a koleś że ta wylewka to fundament i że jest ten blaszak związany z gruntem na stałe.

Czy blaszaki faktycznie są budynakami? Czy będe teraz musiał płacić za niego podatek? Myślałem że budynek musi mieć pozwolenie na budowę. Czy nadzór budowlany może teraz odemnie żądać pozwolenia, skoro zapisano takie dane, że data wybudowania 2009?

Dodam że blaszak mogę w 30 min złożyć i przenieść w inne miejsce - betonu w podwórku dużo - 4 otwory i wstawić śruby.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  blaszaki budynkami podczas modernizacji ewidencji kolo Oświęcimia 1697 tomaszK 2012-09-10 10:38
  Re: blaszaki budynkami podczas modernizacji ewidencji kolo Oświęcimia 6054 jastrzab 2012-09-10 18:34
  Re: blaszaki budynkami podczas modernizacji ewidencji kolo Oświęcimia 1068 tomaszK 2012-09-11 07:48
  Re: blaszaki budynkami podczas modernizacji ewidencji kolo Oświęcimia 1241 Andrzej Słupkowski 2012-09-11 09:16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.