Re: Głupi problem z map± do celów projektowych
Autor:
Verbatim (---.197.88.23.edial.pl)
Data: 01 lut 2014 - 18:51:08
geo12 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wybaczcie ale będę dr±żyć temat, ponieważ chodzi
> mi o sytuację gdy z o¶rodka dostajesz "biał±
> plamę", nie ma postaci numerycznej, jest tylko
> LPIS, ,raster siega kilku metrów wokół drogi,a
> wła¶ciciele nie s± zainteresowani protokolarnym
> ustaleniem granicy - chc± tylko dostać mapkę i
> zaprojektować sobie np. garaż
> Gdy oddam tak± mapę do o¶rodka wróci z uwag± że
> brak granic w zakresie opracowania. Wiec jak±
> metod± wnie¶ć je na mapę ?
Co to jest LPIS, operat przyjęty i wł±czony dp pzgik, czy nie wł±czony? Co to znaczy, że nie ma postaci numerycznej? Jeżeli w rzeczywisto¶ci tak jest, to zasady przeniesienia danych ewidencyjnych z analogu, przenosisz w uzgodnieniu z PODGiK, informujesz o tym zamawiaj±cego. Ustalenie w trybie egib trudne jak zwykle, bo nie stawi± się s±siedzi (wła¶cicele, władaj±cy...), zawiadomienia je¶li skuteczne, to pozostaje ten tryb, je¶li inne przeszkody, rozgraniczenie na wniosek wła¶ciciela. Oczywi¶cie na mapie w pierwszym przypadku klauzula w zw. z § 86 ust. 1 i ust. 2 Rozporz±dzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w sprawie ewidencji gruntów i budynków z dnia 29 marca 2001 r. (brzmienie od 2013-12-31) (Dz.U. Nr 38, poz. 454) ze zm. , że przedstawione ma mdcp znaki graniczne maj± dokładno¶ć położenia wynikaj±c± z § 82 ust 1., pkt 1. i nie spełniaj± standardów.
Verbatim