GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc.
Autor: nil20 (---.cdma.centertel.pl)
Data: 28 mar 2014 - 22:32:45

Gausson Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Drodzy Koledzy mam pytanie. Najpierw przedstawię
> problem. Przyszła do mnie klientka, rozgraniczała
> nieruchomość, ma postanowienie sądu,
> zaktualizowany wypis z ewidencji, oraz wypis z KW
> przed rozgraniczeniem i chce ode mnie wykaz
> synchronizacyjny do sądu do wpisu w KW. Czy ja
> mogę na podstawie Jej dokumentów wykonać taki
> wykaz bez zgłaszania do PODGiK? Wystarczy
> pieczątka geodety uprawnionego czy musi być taki
> wykaz potwierdzony przez PODGiK? Proszę o szybką
> odpowiedź.

Żadne dokumenty, poza wypisem i wyrysem, nie mogą być przez ODGiK oklauzulowane jako stanowiące podstawę zmian w KW.
Nie zarobisz, bo wystarczy, jak klientka złoży skargę na bezczynność starosty, który nie realizuje swoich zadań:


§ 49. 1. O dokonanych zmianach w danych ewidencyjnych starosta zawiadamia:
1) organy podatkowe – w wypadku zmian danych mających znaczenie dla wymiaru podatków: od
nieruchomości, rolnego i leśnego,
2) wydział ksiąg wieczystych właściwego miejscowo sądu rejonowego – w wypadku zmian danych
objętych działem I ksiąg wieczystych,
3) właściwe miejscowo jednostki statystyki publicznej – w wypadku zmian w cechach adresowych
nieruchomości oraz dopisywania i wykreślania budynków,
4) właściwe podmioty ewidencyjne oraz osoby, jednostki organizacyjne i organy, o których mowa w § 11 ust. 1 pkt
1 – w przypadku gdy zmiana została dokonana w trybie czynności materialno-technicznych,
5) starostów sąsiednich powiatów – w przypadku gdy zmiana dotyczy punktów granicznych położonych na granicy
tych powiatów.
2. Zawiadomienia, o których mowa w ust. 1, zawierają w szczególności:
1) oznaczenie dokumentu, który stanowił podstawę do zmiany, oraz datę wprowadzenia zmiany,
2) oznaczenia odpowiednich jednostek rejestrowych gruntów, budynków i lokali oraz pozycji kartotek
budynków i lokali, w których nastąpiły zmiany,
3) zestawienie odpowiednich danych ewidencyjnych przed zmianą i po zmianie,
4) wyszczególnienie organów i jednostek organizacyjnych, do których przekazane zostało zawiadomienie,
5) podpis organu lub upoważnionej przez niego osoby.


Zawiadomienie z załącznikami jest obecnie jedynym, przewidzianym prawem dokumentem do zmian oznaczenia w KW.

Ale to świeżonka obowiązująca od 2001r, na razie, mimo ostatniej opinii GGK, możemy udawać cwane gapy.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 2626 Gausson 2014-03-28 16:47
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 1180 bartek35 2014-03-28 16:51
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 1138 Gausson 2014-03-28 16:53
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 1069 stardust 2014-03-28 16:58
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 1071 maxpor 2014-03-28 17:29
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 960 nil20 2014-03-28 22:32
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 770 maxpor 2014-03-28 22:56
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 886 nil20 2014-03-28 23:16
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 834 maxpor 2014-03-28 23:20
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 750 nil20 2014-03-28 23:51
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 765 maxpor 2014-03-29 12:52
  Re: Wykaz synchronizacyjny Proszę o szybką pomoc. 1020 nil20 2014-03-31 09:30


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.