GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy
Autor: astro (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2014 - 14:26:48

nilu ale ja nie mam z tym żadnego problemu, ja zawsze odsyłam ludzi z zaznaczeniem, że to ich problem a nie mój bo ja swoje zrobiłem.
Swoje żale o tym, że lipa jest o których na wstępie napisałem to był bardziej taki żart, ponieważ ja wykonuję swoje zgodnie z tym co mi wolno, kasuję człowieka i do widzenia, a Ty się tego nieustannie trzymasz i mi wrzucasz hasła typu "nie może w żaden sposób wykonać żadnej mapy ani sam jej oklauzulować do KW, więc w czym masz problem, geodeto?" albo "I nie jest to wina geodety, ale oczywiście możecie tam w tym swoim powiatobagnie brać wszystko na siebie".

Nikt tu u nas nie tkwi w żadnym bagnie a jak na tych urzędasów, których mamy tutaj to muszę po latach stwierdzić, że zazwyczaj wyjatkowo rozsądnie podchodzą do spraw naszych operatów w porównaniu z tym jak niegdyś działałem w poznaniu to wiekszych ignorantów jeśli chodzi o przepisy nie widziałem. Ich własne wymysły w postaci wytycznych miejsko-powiatowych do podziałow, które w z prawem nie mają nic wspólnego to było dopiero kuriozum.

ale wracając do tematu, ja oczywiście ludzi uświadamiam jak potrafię i wysyłam ich ale raczej do sądu niż do podgiku, żeby się tam wyżyli an referendarzach, bo geodetów w podgiku mi szkoda trochę bo gówniane pieniądze mają a sędzia w księgach to szóstkę bierze bez niczego i nic nie robi bo ma referendarzy od tego.

W tym co pisałem chodziło jedynie o przedstawienie pewnej sytacji, która jest patowa.
Winą powiatowych urzędników było to, że wcześnej klauzulowali te wykazy choć od dawna nie powinni i nagle przejrzeli na oczy, napisali do GGK o stanowisko i ten im potwierdził to co myśleli i teraz już nie podbijają.
A sąd ma w d...e ministrów, ggk i innych i wpisów ludziom odmawia i jest impas.
Ale za brak konsekwencji podgikowcy są oczywiście ganieni choćby przeze mnie za każdym razem w takich sytuacjach.

Chodziło mi o to też, żeby na forum koledzy o koleżanki po fachu popisali z jakich rejonów Polski są i jak te sprawy w sądach są u nich załatwiane, bo może sedziowie czy referendarze są różni i różne podejście mają, bo to co Ty nilu piszesz o zawiadmieniach i decyzjach jest bardzo dobrym podejściem ale nie załatwi sprawy jak się w sądzie baranek jakiś nad klauzulą zaczyna rozwodzić i problem stwarza.

Co do oznaczeń na mapach z projektem podziału i rezerwacjach numerów to jest inny długi temat zupełnie bo rezerwacje to bezsens ale niestety wszędzie jest praktykowany już chyba i nawet nie chce mi się już z tym walczyć tylko rezerwuję. Kiedyś na mapie pisałem działka A, B, C i było wszystko zgodnie z prawem a teraz wszyscy wszystko chcą usprawniać i docelowe numery nadawać itd a w prostej sprawie z wpisem do kw pan w śadzie mówi, że nie ma klauzuli na wzde i odwala dokumenty do uzupełnienia.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 3489 astro 2014-05-07 11:43
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 1216 irekle 2014-05-07 12:19
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 1061 nil20 2014-05-07 16:07
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 790 slawwoj 2014-05-07 21:07
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 984 astro 2014-05-08 09:48
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 1246 nil20 2014-05-08 10:04
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 766 astro 2014-05-10 08:49
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 934 nil20 2014-05-10 13:16
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 589 astro 2014-05-10 14:26
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 618 nil20 2014-05-10 15:46
  Re: wykaz zmian gruntowych a sąd rejonowy 1095 astro 2014-05-11 20:41


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.