GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty
Autor: Staszek (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 07 paź 2014 - 21:08:42

Dziś odbierałem zgłoszenie pracy geodezyjnej w starostwie powiatowym w Kielcach. Obliczona opłata w dokumencie obliczenia opłaty wyniosła 20.61zł, a więc należna opłata zgodnie z art. 40d.4 wyniosła 30.00zł. Powiedziano mi że mam udać się do kasy celem uiszczenia opłaty. Pytam gzie jest kasa, bo pierwszy raz płaciłem nowym budynku starostwa w Kielcach ( obiekt przepiękny- chyba takiego nie żadne starostwo w kraju). Pani w Ośrodku mówi, że na poziomie 0 jest Kasa w Banku, jak się okazało filii Banku Spółdzielczego. Poczekałem kolejce, dałem dowód obliczenia opłaty i 100zł bo akurat tyle miałem. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że zapłaciłem 34.00zł, bo bank pobrał ode mnie
4 zł.
Zapis w wydrukowanym dokumencie kasowym jest taki:
wpłata 30.00
wpłata 4.00
kreska
34.00zł
słownie: trzydzieści cztery złota

Okazuje się, że Starosta kielecki, który pod sobą ma 15 gmin, nie ma kasjerki tylko dogadał się z bankiem i łupią ludzi po 4 zł od wpłaty

Jutro mam zamiar wystąpić z pismem i żądaniem zwrotu tych 4 zł, a jak nie to zażądam decyzji w sprawie wysokości zapłaconej opłaty. Mam jednak obawy czy SKO nie stwierdzi że opłata była naliczona prawidłowo a spór o 4 zł( prowizja banku) nie podlega po przepisy PGIK art 40d - w sprawie opłat za udostępnianie materiałów z zasobu......

jakie macie zdanie w tej sprawie?



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 1865 Staszek 2014-10-07 21:08
  Re: Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 876 slawwoj 2014-10-07 21:24
  Re: Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 840 pagus1 2014-10-07 21:44
  Re: Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 800 Rych-Tak 2014-10-07 21:54
  Re: Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 766 maxpor 2014-10-07 22:01
  Re: Po zmianie PGiK w dalszym ciągu pobierają nienależne opłaty 966 stardust 2014-10-07 22:46


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.