GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji:
Autor: radi (---.30.110.138.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 02 gru 2014 - 14:59:30

Wydawanie licencji na informację którą sam stworzyłem w przeszłości, kosztem mojej pracy, pieniędzy które wydałem na sprzęt i materiały, którą ktoś mi kazał pod rygorem kar przynieść w zębach do ośrodka i zapłacić za to opłaty to taka informacja kim jestem dla państwa. Niewolnikiem, parobkiem? Czy po prostu geodetą?
Tłumaczono mi się że to co przekazuję do ośrodka nie ma żadnej wartości, nie podlega żadnym prawom własności, autorskim czy innym. Teraz ten sam produkt już ma te prawa i muszę za nie płacić, mogę je wykorzystywać jedynie w zakresie w jakim pozwoli mi na to jego Wielki Właściciel, czyli zasób.
To czym jest licencja dla człowieka któremu wmawia się że w 1989 roku odzyskał wolność i ma prawa obywatelskie? Kpiną z niego, policzkiem? Pokazaniem że jest dzieckiem gorszego Boga, żeby wyrazić to emocjonalnie? Staram się wyłączać emocje analizując te sprawy. Ale gdy ktoś zadaje takie pytanie jak singiel to odpowiadam - Te nasze geodezyjne licencje to świadectwo upadku geodetów, dowód na arogancję administracji geodezyjnej i jej ignorancję co do charakteru państwa którego częścią jest.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 1891 singel 2014-12-01 20:50
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 942 troll 2014-12-01 22:08
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 850 Rych-Tak 2014-12-01 22:52
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 737 radi 2014-12-02 14:59
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 643 troll 2014-12-02 16:36
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 660 Stanley 2014-12-02 18:10
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 632 Gausson 2014-12-02 18:15
  Re: do czego porównałbyś wprowadzenie licencji: 650 singel 2014-12-03 20:40


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.