GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK
Autor: geobocian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2018 - 00:00:06

smiling smiley .. wiedzialem ze sie wzburzycie, nie znam oczywiscie przepisu, az tak w nich nie siedze, zreszta nie wiem czy w ogóle istnieje, ale spory czas temu, chyba ze 3 lata, bylem na częsci szkolenia zorganizowanego przez jakies forum samorządów, poludnie Polski duzo miast na prawach powiatu - tam to usłyszałem, i nie pisze tego zeby kogos podpierd..., bo sam tez tak robie, ale tak podobnie paru kumpli miało kontrole komputerów pod kątem uzywania legalnego oprogramowania, paru innych miało kontrole ze skarbówki pod kątem zgłaszanych prac i wystawianych faktur (tak tak, ktos wpadł na ten pomysł zeby to skonfrontować, a wszyscy wiemy jak sie ma sprawa płatnosci w budowlance) - to dało mi do myślenia w kilku kwestiach i je uregulowałem, wczesniej mając to gdzieś..
na podobnej zasadzie, (o czym my geodeci nie wiemy, bo po co?) gminy tez są namawiane na szczelniejsze kontrole, w miastach na prawach powiatów taki naczelnik geodezji jest najczesciej szefem PODGiK, wystepuje jako jedna osoba kontrolująca zasób i kontrolująca geodezję gminną, no faktycznie wielki problem sprawdzic daty tyczenia i powykonawczego, a potem zapytac geodete czemu czekal tak dlugo z ujawnieniem zmian zaszlych w terenie, no chyba że tyczenie w lipcu powiedzmy a dom stoi już w sierpniu grinning smiley ... wiem, ze wszystkie zmiany na gruncie zgloszone w EGIB zawsze są na wniosek wlasciciela - to teoria, a praktyka i tak swoje, dlatego te wszystkie kartoteki i WZDE robią zawsze geodeci ... kazdy z nas robi jak chce, ja zaczalem sie nad tym zastanawiac w kazdym bądz razie, bo za stary juz jestem na zmiane zawodu, za stary tez na ganianie sie z urzędasami i pisanie skarg, ewentualnie jakies dziwne dochodzenia i tłumaczenia w WINGiKu, na wlasnej skórze przekonalem sie kilka razy, ze jak jakis urzędas sie uprze to nie wygrasz czlowieku, bo czas leci do przodu a robota nie bedzie czekać w nieskończoność na to, aż wszyscy święci rozpatrzą jakiś wniosek...

tak tylko napisalem odpowiedz na Twojego posta, niekoniecznie sie z tym musisz zgadzac, ja natomiast wiem ze w wielu urzędach pracują zasr..ni policjanci, może kompleksy powodują to, że są nad wyraz skrupulatni, a ostatnio jakby jeszcze więcej winking smiley - więc może warto czasem dmuchnąć na zimne, albo przynajmniej mieć świadomość że kontrola geodetów często nie konczy sie tylko na kontroli ich operatów, oni naprawde wiedza czesto więcej niż nam sie wydaje, znam to z autopsji... a droga odwoławcza w wojewodztwach nie przynosi żadnych efektów, bo to wszystko jedna banda po niejednej wódce winking smiley ..
aha, sorry ze sie tak rozpisałem w sumie nie na temat, ale mialem na wątrobie, bo wk.. mnie juz to wszystko co sie dzieje, a nie widze światła w tunelu na poprawe sytuacji, w GUGIKu tez siedzą i pierdzą w stołki, wydają tylko opinie bez zadnej mocy prawnej, a jak przychodzi do zmian w ustawach to mordy pochowane i kazdy pilnuje tylko tego, zeby mieć jak najmniej problemów.
pozdr.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-11-26 00:06 przez geobocian.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 3522 zbyki 2018-11-19 14:33
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 1134 rafter76 2018-11-19 20:17
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 1153 nil20 2018-11-19 23:16
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 1075 pasiasia 2018-11-20 07:55
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 976 geobocian 2018-11-20 08:14
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 802 mr_tom 2018-11-22 15:59
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 926 zemu 2018-11-22 13:43
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 775 maf 2018-11-23 00:05
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 815 Atol 2018-11-23 06:30
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 720 geobocian 2018-11-24 01:11
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 694 stardust 2018-11-24 08:38
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 737 nil20 2018-11-24 15:21
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 701 Atol 2018-11-24 21:44
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 715 geobocian 2018-11-26 00:00
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 961 zemu 2018-11-26 12:46
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 699 coolio1985 2018-11-26 10:36
  Re: Zgłoszenie tyczenia obiektów budowlanych WINGIK 741 nil20 2018-11-26 12:15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.