GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Etapowanie prac mdcp
Autor: nil20 (---.147.96.54.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 lut 2022 - 18:57:58

geobocian Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> dlatego nie rozumiem po co oddawać wcześniej
> operat z samym pomiarem sytuacyjnym? żeby legalnie
> wydać własnoręcznie klauzulowaną mapę inwestorowi?

No przecież autor wątku napisał wyraźnie, że nie zamierza przekazywać żadnej mapy inwestorowi przed zakończeniem ustalenia granic.
Ja wskazałem problemy czysto techniczne, które sam spotkałem.
Wyobraź sobie: mam już skartowany pomiar, ale ustalenie granic zajmie jeszcze 2 miesiące. Wiem, ze na obszarze są zgłoszenia innych geodetów, którzy robią bieżące inwentaryzacje (ja np. tego nie mogłem zmierzyć, oni zmierzyli przed zasypaniem itd).
Nie chcę im blokować robót.
Chcę przekazać swój pomiar, zaktualizować bazy a po ustaleniu granic pobrać jeszcze raz pliki do wygenerowania aktualnej mapy.
Cel: mapa do celów projektowych.
Mapa z nieustalonymi granicami nie nadaje się do większości celów projektowych. Proste.
Prawo dopuszcza zrobienie tego w jednym zgłoszeniu.
Problem jest czysto techniczny, nie filozuj.


> tak tylko wyjasniam, że ja jako urzędas nic nie
> mam z twoich wielkich pieniędzy, zostawionych w
> moim ośrodku, czy zostawisz 100 zł czy 1000 zł dla
> mnie to bez znaczenia.

ale twoi koledzy walczą o to z wielką zaciekłością.
Wspomniałeś podziały: proszę o merytoryczne uzasadnienie, dla którego już nie wolno nam utrwalać nowych znaków protokołem o treści określonej w rozporządzeniu w sprawie podziałów, na podstawie ostatecznej decyzji.
Dlaczego dopuszczalne jest tylko "wznowienie znaków" których nigdy nie było protokołem ze standardów i tylko na inne zgłoszenie.
ja ci powiem dlaczego: dla 108zł, choć koszty obsługi kolejnego zgłoszenia są większe, bo nikt za darmo nie pracuje.
Żałosne.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Etapowanie prac mdcp 1298 mrmeX 2022-02-22 16:52
  Re: Etapowanie prac mdcp 612 dr_Lecter 2022-02-22 21:45
  Re: Etapowanie prac mdcp 513 nil20 2022-02-23 09:59
  Re: Etapowanie prac mdcp 452 geobocian 2022-02-23 15:07
  Re: Etapowanie prac mdcp 358 nil20 2022-02-23 21:19
  Re: Etapowanie prac mdcp 419 geobocian 2022-02-24 15:56
  Re: Etapowanie prac mdcp 413 nil20 2022-02-24 18:57


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.