GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków)
Autor: eljotpi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2008 - 13:51:53

Jeszcze do niedawna, gdzieś tak do połowy przeszłego tygodnia, zgodziłbym się z Tobą Thomatisie bez zastrzeżeń, ale teraz mam zastrzeżenia do tych operatów. Bo skąd niby, tak z góry wiadomo, który operat jest dobry i może być wzorcowym a który nie, przy założeniu, że ocenia osoba o znikomej wiedzy o wykonywaniu podziałów?

Dam następujący przykład, który mnie dotyczy a całkowicie mnie rozwalił. W tamtym tygodniu pan inspektor jednego ze śląskich modgik zwrócił mi operat podziału na uogn z adnotacją, że nadaje się do... ale po usunięciu usterek, i oto one:

- szkic, brak opisu stabilizacji punktów granicznych starych i nowych;
- brak pomiaru kontrolnego istniejących granic;
- brak okazania granic stronom;
- dostosować oznaczenia i zasięgi użytków gruntowych do stanu faktycznego na gruncie;
- skorygować powierzchnię całej działki (wydzielenie poniżej 33%)
- błędne obliczenie powierzchni (polegające na różnicy 1 m2 sumy nowych pow. do pow. całej pierwotnej działki - taki pech, że sumy zaokrągleń centymetrów kw. dają 1 m2. W wiązku z tym jedną z powierzchni nowych skorygowałem).


Pomimo, że to nie podział rolny ale znajomość podziałów nierolnych jest podstawą do prawidłowych procedur (w drodze analogii) dla rolnych podziałów.
Czy pan inspektor miał rację?

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-01-20 15:35 przez eljotpi.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 1849 hevea 2008-01-20 11:16
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 765 Thomatis7 2008-01-20 12:06
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 741 hevea 2008-01-20 16:13
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 847 eljotpi 2008-01-20 13:51
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 731 Thomatis7 2008-01-20 22:39
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 698 hevea 2008-01-21 09:35
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 699 eljotpi 2008-01-21 11:09
  Re: pytanie do kolegów po fachu (praktyków) 871 hevea 2008-01-21 12:27


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.