GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem
Autor: Adam Wójcik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2008 - 14:50:10

Witam,

>Jak zmusić wójta żeby powołał geodetę którego ja zaproponuję?
Nie możesz zmusić wójta. Wójt ma prawo upoważnić tego geodetę, którego uzna za stosowne.
>Czy wójt może sie wycofać z takiego rozgraniczenia gdy już wydał postanowienie o wszczęciu postępowania?
Po wszczęciu postępowania dot. rozgraniczenia nieruchomości wójt ma w zasadzie trzy wyjścia, tzn. może wydac jedną z n/w dezyzji:
1. o rozgraniczeniu gruntów (art. 33 ust.1 pgik);
2. o umorzeniu postępowania administracyjnego, w przedmiocie rozgraniczenia nieruchomosci, w związku z zawarciem ugody (art.105 kpa w związku z art. 31 ust.4 pgik);
3. o umorzeniu postępowania i przekazania sprawy z urzędu do rozpatrzenia sądowi, jeżeli wyniknie spór graniczny, który nie zakończy się ugodą.

>Wójt Twojej gminy powinien przede wszystkim wyłączyć się z tego postępowania rozgraniczeniowego , ponieważ dotyczy Jego nieruchomości i jest stroną w sprawie. Wynika to wprost z kpa.Powinien w tym rozgraniczeniu orzekać Wójt innej gminy .
Chyba niezupełnie. Właścicielem nieruchomości (drogi) jest zapewne gmina, a nie wójt gminy. Wobec powyższego uważam, ze wójt jako taki nie jest stroną postępowania.

>Wg.KPA postępowanie winno sie kończyć decyzją bądź też umożeniem postępowania w którym powinny być podane konkretne przyczyny które powodowały by że postępowanie było by bezużyteczne i niepotrzebne.
To w końcu wójt gminy wydał decyzję, czy też jedynie powiadomił, że nie będzie kontynuowałwszczętego postępowania rozgraniczeniowego ?

Pozdrawiam, Adam Wójcik.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 3359 sylkach 2008-11-17 09:20
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 1100 kris301257 2008-11-17 15:50
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 896 sylkach 2008-11-17 16:18
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 828 Adam Wójcik 2008-11-22 14:50
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 918 Harpagon 2008-11-22 21:49


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.