GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem
Autor: Harpagon (---.siec.idealan.pl)
Data: 22 lis 2008 - 21:49:15

Wójt nie podlega tu wyłączeniu.
Natomiast dziwne jest, że tak zakończył postepowanie - pismem !
Podejrzewam, że wiem o co mu chodzi. Niedawno w innym temacie było o rozgraniczeniu działek przylegających do rowu lub drogi. Jedynym sensownym wyjściem jest często rozgraniczenie drogi po obu stronach z wszystkimi działkami na pewnym odcinku - czasem bardzo długim. Dotyczy to przypadku, kiedy faktycznie użytkowana droga idzie poza działką drogową czyli po przyległych gruntach. Znam wiele takich sytuacji - droga (gruntowa, żwirówka a nawet asfalt) przebiega od kilku do kilkudziesięciu metrów od właściwego pasa drogowego czyli działki drogowej. W takim przypadku rozgraniczenie jednej działki otworzy puszkę Pandory. I w efekcie nie będzie efektu - bo inni właściciele nie dopuszczą do zablokowania drogi zanim nie powstanie inna. Na uparciuchów sąsiedzi mają rozmaite środki persfazji - przeważnie pozaprawne.
Należy najpierw naskarżyć na Wójta do SKO. Nie miał podstaw prawnych do takiego zakończenia postępowania. Dalsza droga będzie przez mękę. sad smiley



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 3349 sylkach 2008-11-17 09:20
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 1097 kris301257 2008-11-17 15:50
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 895 sylkach 2008-11-17 16:18
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 827 Adam Wójcik 2008-11-22 14:50
  Re: rozgraniczenie drogi gminnej z podziałem kosztów roboty geodezyjnej po połowie między mną a Wójtem 915 Harpagon 2008-11-22 21:49


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.