GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości.
Autor: Jarek Thor (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 kwi 2009 - 22:54:08

A ja sobie myśle, że skoro w propozycji napisano, że ujawnienie zmian w ewidencji następuje w trybie " Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków w zakresie nie objętym decyzją, o której mowa w art. 96 ust.1,(czyli wójta) następuje po przyjęciu operatu, o którym mowa w ust.2."...to znaczy, że każda zmiana podziałowa może być ujawniona w ewidencji po przyjęciu operatu do zasobu oprócz tych....na które decyzje pisze "wójt". No i pewnie wielu tak myśli, że inne decyzje wojewody, np. z art.73 są nie "palące"...ale...w rzeczywistości czas oczekiwania na taka decyzję blokuje w sposób rażący tzw."obrót" w zbywaniu a szeczególnie w podziałach takich działek no i z tego co wiem, ogólny zamęt w ewidencji. Znam sporo przypadków, że wczesniej dzielone działki z art.73 są poza całkowitą kontrola w odniesieniu do "innych" podziałów. Bywa tak, że "gmina' reguluje stany prawne dróg i tym samym podziały z urzedu blokują inne podziały, które chciałby dokonac właściciel działki. Pewnie mało czytelnie to przedstawiłem ale wiem, że osoby "w temacie" dobrze wiedza o czym piszę. Wiem też, że proponowane zmiany w rozporządzeniu są skierowane w strone "specustawy"..ale po tej wymianie zdań, wiem też...ze proponowane zmiany są bardzo mało czytelne (jak zwykle zresztą) smoking smiley
pozdrawiam w szczególności pomysłodawców zmian no i wnioskodawcę smiling smiley
Jarek Thor



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 3656 Adam Wójcik 2009-04-13 11:06
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 757 Adam Wójcik 2009-04-15 15:39
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 788 losiu14 2009-04-15 20:36
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 749 Adam Wójcik 2009-04-16 14:45
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 961 Jarek Thor 2009-04-19 17:20
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 700 Adam Wójcik 2009-04-19 20:42
  Re: Propozycja nowelizacji Rozporządzenia ws podziałów nieruchomości. 753 Jarek Thor 2009-04-29 22:54


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.