GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu......
Autor: Staszek (194.181.62.---)
Data: 26 mar 2014 - 23:57:56

Zrobiłem 2 lata temu projekt podziału nieruchomości oznaczonej w ewid. gr jako działka nr powiedzmy 100 o pow. 0.28ha. Powierzchnia ta oczywiście nie spełniała standardów. Po ustaleniu granic, pomiarze na osnowę okazało się, że powierzchnia nieruchomości obliczona ze współrzędnych wynosi 0.2778ha. W wykazie zmian gruntowych na mapie z projektem podziału była po lewej stronie powierzchnia dotychczasowa czyli 0.28ha, a po prawej stronie powierzchnia sumy nowych działek czyli 0.2778ha. Dodatkowo pod wykazem zmian gruntowych była zamieszczona informacja, że dotychczasowa powierzchnia w EGB i KW nie spełniała obowiązujących standardów a powierzchnia ta obliczona zgodnie z par 62 rozporządzenia w spr EGB - ze współrzędnych i wykazana z dokładnością zapisu do 0.0001ha wynosi 0.2778ha.
Operat z taką mapą z projektem podziału był przyjęty do zasobu, a mapy zostały doręczone zleceniodawcy. Zleceniodawca dopiero w tym roku wystąpił do burmistrza o wydanie decyzji zatwierdzającej projekt podziału, a burmistrz stwierdził, że zamierza odmówić zatwierdzenia podziału z tego powodu, że powierzchnia po lewej stronie wykazu zmian gruntowych jest inna niż po prawej stronie tego wykazu. Burmistrz tłumaczy się, że jego decyzja nie może zatwierdzać zmian powierzchni.
Ale przecież nikt nie każe burmistrzowi pisać w decyzji że " zatwierdza się zmianę powierzchni nieruchomości " bo decyzja burmistrza zatwierdza jedynie podział ( granice w kolorze czerwonym) jako zgodne z planem zagosp. lub warunkami zabudowy, gdy brak planu. Natomiast zmiana powierzchni powstała przy podziale nieruchomości wynika z przepisów i konieczności spełnienia standardów. Zleceniodawca otrzymał pismo od burmistrza, że ma dostarczyć mapę z projektem podziału bez różnic powierzchni przed i po podziale, oczywiście zleceniodawca przyszedł do mnie abym poprawił mapę bo coś jest źle zrobione no i teraz mam dylemat co zrobić? bo nie chce mi się,bo zawsze tak robiliśmy i było dobrze, a teraz przyszła nowa Pani Naczelnik i wprowadza nowe zasady, a z drugiej strony szkoda mi człowieka.


Czyżby teraz podziały należało robić w dwóch etapach? najpierw operat do zmiany powierzchni nieruchomości z wykazem zmian danych ewidencyjnych oczywiście przyjęty do zasobu , a dopiero po zmianie (decyzją starosty lub w bez decyzji trybie czynności materialno- techn.) drugi etap - podział, gdzie w wykazie zmian gruntowych lewa strona = prawej i znowu operat podziału przyjęty do zasobu.???

Dodam jeszcze że sprawdziłem aktualną powierzchnię działki 100 w EGB -wynosi ona 0.28ha, czyli tak jak przed podziałem.



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2014-03-27 00:04 przez Staszek.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 2547 Staszek 2014-03-26 23:57
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 1033 geo123 2014-03-27 11:10
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 911 mbiela 2014-03-27 15:00
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 808 LIBELKA 2014-03-27 15:13
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 763 Staszek 2014-03-27 16:56
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 679 Maciuś 2014-03-27 19:41
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 678 nil20 2014-03-28 08:37
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 703 Maciuś 2014-03-28 09:21
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 665 LIBELKA 2014-03-27 19:44
  Re: Czy burmistrz może odmówić zatwierdzenia projektu podziału z powodu...... 695 LIBELKA 2014-03-27 20:34


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.