GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: Niezwłocznie = 40 dni
Autor: nil20 (79.162.213.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:25:32

waldeczeq Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Powiat poznański- 14-21 dni od złożenia, po
> usterce 2 dni mapy do odbioru
> Powiat średzki- około 21 dni, po usterce minimum
> 7-10 dni
> Powiat śremski- około 10 dni
> Powiat wrzesiński-około 10 dni
> Miasto Konin- około 10 dni
> Powiat koniński- nieskończoność grinning smiley


No ok, ale pytam: która czynność jest tak trudna, że powoduje te opóźnienia?
Podobno to te opłaty. Ale czy faktycznie są tak długie kolejki do kasy, że koczujecie tam w śpiworach, jest komitet kolejkowy? Bo widziałem na własne oczy, że opracowanie DOO typowej mdcp czy inwentaryzacji w powiatowym ośrodku zajmuje góra 3 minuty odkąd pracownik ośrodka wziął do ręki zgłoszenie. W czasie, gdy zszedłem na parter do kasy i wróciłem z powrotem (max. 5 minut) była już gotowa licencja a pliki już szły na e-mail. Pewnym utrudnieniem jest robota prawna, bo w zgłoszeniu nie mam jak wpisac ilości kartek skserowanych z operatów papierowych, ale nikt nie bawi się tutaj w zgłoszenia uzupełniające ani 10-dniowe uzgodnienia, tylko robimy swoje jak dawniej a przed obliczeniem DOO dopisujemy w zgłoszeniu liczbę kartek. Bo zapomniałbym dodać, że większość zgłoszeń jest załatwiana "od ręki" albo na drugi dzień, jak jest dużo ludzi. Wszystko zależy od ludzi.
A przecież nawet nie marzy mi się e-podgik czy inny system, to ośrodek, w którym zdołano tylko zcyfryzować mapę zasadniczą i osnowę,
Sposób przygotowania danych nie zmienił się, ba, uległ uproszczeniu - bo nie muszą drukować mi wypisów, współrzędnych, opisów i przybijać na wszystkim pieczątek z numerem KERG i datą wydania, jak było wcześniej.

To spytajcie u siebie, z czym mają takie niemożebne problemy, bo chyba jest to tylko pretekst do robienia was w wała...



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Niezwłocznie = 40 dni 2031 troll 2014-09-12 19:13
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 1080 nil20 2014-09-12 20:05
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 778 troll 2014-09-12 21:43
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 753 Atol 2014-09-12 21:47
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 864 waldeczeq 2014-09-12 22:03
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 852 nil20 2014-09-12 22:25
  Re: Niezwłocznie = 40 dni 1166 k.batura 2014-09-13 07:30


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.