GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi.
Autor: szczurnapal (---.dynamic.mm.pl)
Data: 13 wrz 2023 - 21:33:37

Zgłosił się do mnie klient który chce zamówić mapę z projektem podziału nieruchomości. Jest kilku współwłaścicieli. Jest zgoda wszystkich. Administracyjnie podziału nie można wykonać. (nie wnikałem dlaczego)
Notariusz mu powiedział, że taki podział może zrealizować aktem notarialnym, potrzebny jest mu tylko projekt wykonany przez geodetę z powierzchniami nowych działek i ich umiejscowieniem. Taka w zasadzie standardowa mapa z projektem podziału.
O ile wykonywałem już przez ośrodek dokumentacji mapy do sądowego wyjścia ze współwłasności i sąd takie mapy akceptował o tyle map tylko dla notariusza już nie. Robiliście już takie mapy? Czymś się różnią od standardowych do podziału? Czy notariusz może aktem notarialnym dokonać każdego podziału niezależnie od sprzeczności z uogn?
A może to jest tylko kwestia niezrozumienia przekazywanych informacji między notariuszem a klientem oraz mną.
Podobny klient trafił do mnie jakieś 2 msc temu. Z tym że tam chodziło o wyjście ze współwłasności w działce zabudowanej dudynkiem wielorodzinnym. Też prosił o taką mapę bo taką chciał notariusz. Wtedy odmówiłam nie chcąc wchodzić na nieznane wody ale skoro znalazł się drugi klient to coś jest na rzeczy.



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 1311 szczurnapal 2023-09-13 21:33
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 516 PBG 2023-09-14 07:57
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 535 vvh 2023-09-14 08:38
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 403 prg 2023-09-19 14:56
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 348 vvh 2023-09-20 14:42
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 339 geobocian 2023-09-20 20:36
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 266 prg 2023-09-26 13:33
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 233 geobocian 2023-09-26 21:00
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 235 prg 2023-09-27 17:53
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 194 Kunzite 2023-09-28 13:25
  Re: Podział nieruchomości wspólnej u notariusza. O co chodzi. 301 prg 2023-09-29 11:17


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.