GeoForum PIIG  :  GEODEZJA.PL czytaj GEOFORUM.GEODEZJA.pl
Witamy na GeoForum www.geoforum.geodezja.pl
Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl.
Służy ono dyskusjom i pytaniom związanym z geodezją i dziedzinami z nią powiązanymi.
Na wymianę informacji o imprezach, wydarzeniach, nowych rozwiązaniach technologicznych, instrumentach, wydawnictwach i ciekawych adresach internetowych związanych z geodezją przewidzieliśmy moderowane forum informacyjne GeoInfo PIIG'u znajdujące się pod adresem www.GeoInfo.geodezja.pl.
Ogłoszenia prosimy zamieszczać wyłącznie w dziele GeoOgłoszeń pod adresem www.geodezja.pl/ogloszenia .
Uwagi i pytanie prosimy kierować na e-mail info@geodezja.pl.
Zapraszamy!

Rejestrację można wykonać pod adresem http://www.geoforum.geodezja.pl/register.php?1 ale po dokonaniu rejestacji prosimy o przesłania maila z prośbą o aktywację konta.

GeoForum i GeoInfo są częścią Polskiego Internetowego Informatora Geodezyjnego www.geodezja.pl ISSN 1896-8317

 
Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej...
Autor: eljotpi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 paź 2008 - 20:37:19

Nil,
ja staram się jak mogę rozumieć to co inni piszą, ja orientuję się co jest obligiem a co fak... Ale jeżeli już w treści mapy zasadniczej coś się znajduje to nie ma znaczenia czy wg. K-1 jest to treść obowiązkowa czy nie. Jest i kropka. Włączone do zasobu? Włączone. To naszym psim obowiązkiem jest to wykorzystać. I tu nie ma dywagacji.

Aby nie mylić spraw ja zacytowałem "Zasady" GUGiKu ale tą część która dotyczy wyłącznie kolejności działań. Z tej kolejności wynika, że GUGiK przewiduje jeden proces technologiczny powstania mdcp; pomiar uzupełniający, aktualizacja mapy zasadniczej, sporządzenie kopii MZ, oraz wniesienie na kopię pozostałych treści mdcp. I tak to stosują ośrodki. Gugik pominął milczeniem tzw. "mapę jednostkową". Jednym słowem ustalają zasady jak im pasuje. Ale o to mniejsza.

Ważny jest Gość, który nie tyle zaufał państwowemu zasobowi ale sprzedane mu mapy za które odpowiada ich gestor, wykorzystał jako pełnowartościowy materiał. A teraz próbuje się go winić i oskarżać za brak rozwagi! Przecież zaufanie do państwa jest zagwarantowane Konstytucją i wieloma ustawami.

Do białości doprowadziła mnie wypowiedź szefa WINGu. Jakoś nie dostrzegł tego że najzwyczajniej w świecie mapa zasadnicza była skopana, a za to to też i On powinien ponieść konsekwencje jako Nadzór. Zresztą Ty Nilu wcześniej to już zauważyłeś.

Jestem przekonany, że sprawa w sądzie nie będzie taka jednoznaczna. Ktoś podniósł tu sprawę zależności mapy od ceny, i racja! Myślicie, że sąd tego nie weźmie pod uwagę? A tym samym czy Inwestor nie szedł tu na maksymalne obniżenie kosztów? Jeśli to pieniądze publiczne to nawet miał taki obowiązek. To teraz już tylko krok od udowodnienia czy zlecił nowy pomiar, czy aktualizacje.
Inspektor, pożal się Boże, już autorytatywnie stwierdził, że geodeta powinien wykonać nowy pomiar. A na jakiej podstawie pan Inspektor to wywiódł? Czyżby nie czytał "Zasad.." Chyba, że miał wiedzę o tym, że przedmiotowa mapa była zła. To dlaczego takie wiadomości zatrzymał dla siebie? Dlaczego takich faktów nie ujawnił? Czy nie mamy tu do czynienia ze sprzecznością interesów wykonywanej przez niego funkcji? Zaniechanie?

Uważam, że czas już najwyższy znaleźć odpowiedzialnych za jakość MZ, albo dać spokój i posłać ją do diabła.

Pozdrawiam
Leszek Piszczek


Cytat:
Motto z ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne:
"Art. 7. 1. Do zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej należy w szczególności:
8) nadawanie, do czasu utworzenia odpowiednich samorządów zawodowych, uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, prowadzenie rejestru osób uprawnionych oraz współpraca z tymi samorządami zawodowymi;"



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
  O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 2009 yabril 2008-10-27 16:13
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 775 yabril 2008-10-27 16:16
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 765 nil20 2008-10-27 16:29
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 695 eljotpi 2008-10-27 16:55
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 732 bufetik 2008-10-27 17:14
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 691 yabril 2008-10-27 17:29
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 673 Zbyszek_L 2008-10-27 17:21
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 739 eljotpi 2008-10-27 17:52
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 683 nil20 2008-10-27 18:59
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 741 eljotpi 2008-10-27 20:37
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 622 yabril 2008-10-29 06:48
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 1292 eljotpi 2008-10-29 07:58
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 698 yabril 2008-10-29 08:10
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 615 eljotpi 2008-10-30 07:30
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 594 elipse 2008-10-30 18:11
  Re: O wykorzystaniu mapy zasadniczej... 716 miszutka_geo2 2008-10-30 21:36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
GeoForum powered by Phorum.